Półkolonie letnie Poznań 2022 już niebawem – czas zaplanować nadchodzące wakacje. Papuga zaprasza dzieci i młodzież na odlotowe półkolonie językowe!

 

Lato w mieście nie musi być nudne. W końcu to czas wypoczynku w gronie przyjaciół, beztroski, zabawy, ale też uczenia się nowych rzeczy. A co może być lepszego niż nauka angielskiego w takiej właśnie radosnej, wakacyjnej atmosferze? Półkolonie Poznań z Papugą to gwarancja nie tylko świetnie spędzonego czasu, ale także codziennego, intensywnego kontaktu z językiem angielskim. 

 

 

Co robić z dziećmi latem? 

 

Półkolonie letnie 2022 w Papudze to przede wszystkim wartościowy sposób na wakacje w mieście. Obecnie ciężko jest zaplanować zagraniczne podróże, a nawet wakacyjne wypady nad morze czy w góry stoją pod znakiem zapytania. Jeżeli zostajecie w Poznaniu to my zapewnimy Waszym pociechom niezapomniane lato. Nasze niebanalne tygodnie tematyczne gwarantują doskonałą zabawę. Każdy dzień to nowe przygody, projekty, gry i zabawy prowadzone pod okiem wykwalifikowanej i doświadczonej kadry. Plan dnia opiera się na wieloletnim doświadczeniu, które zyskaliśmy prowadząc półkolonie dla dzieci w Poznaniu każdego lata i zimy. Nasze turnusy zapewniły ogrom wrażeń setkom uczestników, którzy wracają do nas na kolejne edycje. Półkolonie dla dzieci Poznań to dziewięć tygodniowych turnusów przez cały lipiec i sierpień w trzech lokalizacjach. Wybierz jeden z czterech tematów i zorganizuj swojemu dziecku odlotowe lato. 

 

Półkolonie językowe – czy warto?

 

Naszym wyróżnikiem jest zanurzenie w języku. Półkolonie Poznań to całodzienny kontakt z angielskim, który rozbrzmiewa w otoczeniu, co daje możliwość osłuchania się i podłapania języka w sposób podświadomy. Tak to możliwe – dzieci mogą zdobywać wiedzę i umiejętności  nie zdając sobie z tego sprawy!  Półkolonie letnie prowadzone są przez dwie animatorki, z których jedna posługuje się wyłącznie językiem obcym. Dodatkowo, codziennie odbywają się zajęcia z angielskiego w podziale na grupy. To okazja do podszlifowania umiejętności komunikacyjnych i nauki nowych słówek i zwrotów związanych z podróżami i wakacyjnym wypoczynkiem. Macie wątpliwości czy warto? Może przekona Was matematyka 😉 Tygodniowy turnus to nawet 40 godzin obcowania z językiem, a to więcej niż całoroczny kurs angielskiego przy jednej lekcji w tygodniu. 

 

Lato z angielskim – zabawa czy nauka?

 

Półkolonie letnie mają specjalnie ułożony program językowy, nad którym czuwa metodyk szkoły. Dzieci “zanurzają się” w języku angielskim podczas codziennych lekcji oraz innych aktywności wakacyjnych animowanych w języku obcym. Uczą się przydatnego słownictwa i praktycznych zwrotów, z których korzystają później podczas warsztatów, aktywności outdoorowych, gier i projektów grupowych. Wszystko w radosnej atmosferze letniej przygody. Czy angielski wygląda jak w szkole? Absolutnie nie! To przede wszystkim świetna zabawa, która pomaga uczestnikom półkolonii nabrać pewności komunikacyjnej i zacząć swobodnie wypowiadać się w języku obcym. Rozmowy po angielsku przychodzą naturalnie i w ciągu tygodnia zmieniają się z “wrzucania” pojedynczych słówek i zwrotów do wypowiedzi w coraz bardziej płynne mówienie całymi zdaniami podczas lekcji angielskiego oraz prowadzenie dialogów w sytuacjach dnia codziennego. 

 

Gdzie odbywają się półkolonie letnie 2022 dla dzieci?

 

Lato w mieście musi dostosować się do wymagań wszystkich członków rodziny. Najczęściej rodzicom zależy na bliskości dojazdu z domu lub pracy. Na szczęście Papuga ma w planach półkolonie dla dzieci Poznań aż w trzech miejscach. Sprawdź, która lokalizacja półkolonie Poznań jest Wam najbliższa: 

Półkolonie letnie Rataje – os. Lecha 43

Półkolonie letnie Piątkowo – ul. Łużycka 22

Półkolonie letnie Podolany – ul. Strzeszyńska 270

 

 

 

A jeżeli interesują Cię półkolonie dla przedszkolaków Poznań to zapewniamy, że Papuga jest idealnym wyborem. Program turnusu dostosowujemy do dynamiki grupy,  biorąc pod uwagę możliwości, potrzeby i zainteresowania uczestników, dlatego najmłodsi z pewnością znajdą coś dla siebie i będą się świetnie bawić. Poczytaj o tym jak wygląda dzień z życia Papugowicza, aby przekonać się, że jeśli półkolonie w Poznaniu to tylko w Papudze.

 

Wakacje w mieście wcale nie muszą być nudne! Świadczą o tym setki zadowolonych półkolonistów. Dlatego nie przejmuj się, jeśli Twoje dziecko musi spędzić lato w Poznaniu – zadbamy, by świetnie się bawiło, a przy okazji podszkoliło swój angielski. Możesz nam zaufać – co roku organizujemy kilkanaście turnusów półkolonii zimowych i letnich, a półkolonie letnie 2022 to już nasze piętnaste miejskie wakacje z angielskim. 

 

 

AUTOR: Aleksandra Marchwian