Metoda Papugi

Metoda Papugi to przyjazny mózgowi sposób nauczania języków obcych, wspierany wartościowymi treściami i materiałami dydaktycznymi.

Już od 19 lat zapewniamy możliwość osiągnięcia wysokiego poziomu umiejętności językowych, wywołując i wzmacniając entuzjazm i otwartość towarzyszące edukacji.
Cechuje nas podejście holistyczne – uwzględniamy potrzeby intelektualne, emocjonalne i fizyczne uczniów.
Papugowicze są naszymi partnerami w procesie edukacyjnym, a kreatywność i inicjatywa czynią ich współtwórcami kursów.
logo papugi i ngl
mapka z lokalizacjami szkoły

Zapraszamy na zajęcia stacjonarne w wybranej lokalizacji Papugi lub kursy online w formie wirtualnych klas.

Metoda dla przedszkolaków
Papuga od słowa do słowa

Nasz autorski program nauczania opracowany z uwzględnieniem wiedzy o tym, jak uczy się mózg, tworzy zbiór zagadnień tematycznych, zgodnych z zainteresowaniami i doświadczeniami najmłodszych Uczniów.

ikona dwóch głów
dla dzieci
w wieku 2 – 6 lat
icon2@3x
nauka
przez zabawę
icon3@3x
nauka
przez relacje
Każde z wprowadzanych na zajęciach zagadnień ma swoją funkcję językową i pozwala Dzieciom na łatwiejszą i sprawniejszą komunikację w życiu codziennym.

Dzięki papugowej zasadzie 3P (Pomysłowo, Przyjaźnie, Praktycznie) już najmłodsi Uczniowie sprawnie posługują się setkami słów, dziesiątkami zwrotów i wachlarzem kilkunastu przydatnych struktur.

Program Papuga od słowa do słowa zapewnia ciągłość nauki od 2 do 7 roku życia, ale daje również możliwość dołączenia na każdym etapie zaawansowania, przyjaźnie wprowadzając dzieci w każdym wieku w pełen przygód świat języka obcego.

dzieci dmuchają świeczki
lektorka czyta z dziećmi
lektor tłumaczy zadanie
lektor rozmawia z uczniami

Metoda podręcznikowa dla dzieci szkolnych i młodzieży
Papuga Level Expert

Dzieci szkolne i młodzież uczestniczą w kursie podręcznikowym, opracowanym przez Papugę na podstawie podręczników wydawnictwa National Geographic Learning.

ikona dwóch głów

dla dzieci
w wieku 7 -14 lat

icon2@3x
nauka
przez zabawę
icon3@3x
nauka
przez relacje
Celem kursu jest utrwalenie i poszerzenie dotychczas zdobytej wiedzy leksykalnej i gramatycznej oraz pewna i płynna komunikacja w języku angielskim.
Program opiera się na fascynujących tematach przyrodniczo-naukowych, które stanowią bazę do szlifowania wszystkich czterech kompetencji językowych: słuchania, mówienia, czytania i pisania, a także świadomej nauki struktur gramatycznych.
Kurs Papuga Level Expert to szerokie spektrum wykorzystywanych materiałów: inspirujące ilustracje, wciągające teksty, angażujące projekty, jak również pomoce audiowizualne i oprogramowanie cyfrowe, które efektywnie wspomagają coraz swobodniejszą komunikację oraz wykorzystywanie języka obcego jako narzędzia do zdobywania wiedzy o otaczającym świecie.

Diagnoza

  • Diagnoza dla dzieci. Zapraszamy wszystkie dzieciaki na bezpłatną diagnozę, dzięki której dopasujemy poziom i styl nauki, a zajęcia będą czystą przyjemnością. Diagnoza jest prowadzona dla każdego ucznia w wieku 10 lat i wzwyż.

  • Diagnoza dla dorosłych pozwala nam dopasować poziom i styl nauczania, tak aby nasze kursy spełniały Wasze potrzeby. Diagnoza jest płatna i wynosi 100 zł. Jeżeli po diagnozie zapiszesz się na zajęcia, to kwota ta jest wliczana jest w poczet pierwszych zajęć.
lektorka pokazuje uczniowi informacje w książce

Model przebiegu nauki
i parametrów kompetencji językowej

grafika przedstawiająca rozwój umiejętności w czasie nauki

Jak uczymy?
Zobacz zajęcia przedszkolaków

Jak dzięki naszej metodzie osiągamy zamierzone cele?

Zajęcia językowe w Papudze to o wiele więcej niż godzinna lekcja!

lektorka śmieje się razem z dziećmi
dzieci rozmawiają o dinozaurach
logo z dwiema głowami rozmawiającymi ze sobą

Lektorzy z pasją,
pomysłem i profesjonalnym podejściem

Kadra Papugi to nasza największa duma. Lektorki i lektorzy z wykształceniem kierunkowym, doświadczeniem międzynarodowym lub potwierdzoną certyfikatami znajomością języka obcego, dzielą się swoimi umiejętnościami oraz lingwistyczną pasją, zapewniając wysoki standard zajęć.

Otaczają Papugowiczów językiem obcym na każdym kroku, a także zapewniają wysoki standard świadczonych w Papudze usług edukacyjnych.

Rekrutacja i szkolenie są dla nas niezwykle ważne. Regularnie podnosimy swoje kompetencje w zakresie metodyki nauczania, psychologii rozwojowej oraz komunikacji empatycznej, a dodatkowo pracę lektorów monitoruje i nadzoruje zespół mentorów i metodyków. Umiejętności to nie wszystko! Zaangażowanie, entuzjazm, świetne podejście do nauczania i chęć samodoskonalenia naszych Lektorek i Lektorów sprawiają, że młodsi i starsi uczniowie nie mogą doczekać się kolejnych zajęć! 

Poznaj te niezwykłe osobowości – sprawdź, jak bardzo na efektywność nauczania wpływa relacja nauczycielka/nauczyciel–uczniowie.

zdjęcie założycielki papugi i lektorek
lektorki przygotowują się do zajęć