Półkolonie letnie 2022 dla dzieci

Półkolonie letnie 2022 dla dzieci

Lato w mieście Poznań

Wakacje w mieście mogą być fantastyczną letnią przygodą, podczas której młodzi ludzie dowiedzą się, że świat jest ciekawy i wart poznania. Jesteśmy przekonani, że dzieci uwielbiają zabawy z przyjaciółmi na świeżym powietrzu, chcą się uczyć nowych rzeczy i czuć się swobodnie, dlatego od lat organizujemy w Papudze zimowe i letnie półkolonie językowe.

Półkolonie letnie
 
Półkolonijni opiekunowie to nasza zaufana, najlepsza papugowa kadra. To młodzi ludzie gotowi na letnią przygodę, otwarci na pomysły swoich podopiecznych. Relacja z dzieckiem jest dla nich ważna, dlatego z pasją wymyślą i przygotują rozmaite warsztaty i aktywności. Nasi animatorzy to także profesjonaliści, którzy od lat pracują wśród dzieci i dla dzieci – towarzyszą im w rozwoju i zachęcają do nieustannej eksploracji świata. Z takimi opiekunami lato w mieście Poznań nie może być nudne!

Dla każdego coś fajnego – cztery turnusy tematyczne do wyboru

Co roku naszym Papugowiczom proponujemy różnorodność tematów, rozwijających pasje i umiejętności. To Wy jesteście dla nas największą inspiracją, dlatego przy wyborze motywów przewodnich często kierujemy się Waszymi zainteresowaniami i pomysłami. Byliśmy już na Dzikim Zachodzie, poprzez szalone eksperymenty odkrywaliśmy tajemnice Arktyki i Antarktydy… A co będziemy robić w tym roku?

  • Podczas turnusu podróżniczo-kulturowego wyruszymy do Kraju Kwitnącej Wiśni – poznamy japońską kulturę i zwyczaje, dowiemy się, czy zawsze trzeba się ukłonić, ściągać buty oraz jak poprawnie używać pałeczek.
  • Tym dla których Japonia to za mało, zorganizujemy kosmiczne rewolucje… Wybierzemy się w podróż dookoła wszystkich planet w Układzie Słonecznym i sprawdzimy czy życie pozaziemskie istnieje.
  • Dla głodnych sportowych wrażeń zarządzamy Akcję Survival! Przygotowując się do zdobycia sprawności zielarza, zrobimy domowe kosmetyki i syropy z darów natury. Nauczymy się obsługiwać kompas i czytać mapę, a następnie rozwiążemy zagadki topograficzne w harcerskiej grze terenowej.
  • Z kolei artystyczne dusze zapraszamy na muzealną przygodę ze sztuką i nauką, podczas której przekonamy się gdzie mieszkają dzieła sztuki i samodzielnie wykonamy prace plastyczne w formie rzeźby, kolażu i pejzażu.

Czas na zabawę, czas na naukę, czas na wypoczynek 

Autor: Julita Biniewicz

Więcej wpisów