Lato w mieście to czasem tylko namiastka prawdziwej wakacyjnej przygody, ale nie w Papudze! My traktujemy kwestię aktywnych i niezapomnianych wakacji bardzo poważnie! Nawet jeżeli są to “tylko” półkolonie letnie w Poznaniu 😉

 

Zaczynamy z przytupem od samego rana, bo świetlica czynna jest już od 8:00. Nie mylcie jednak naszej kuźni aktywności z nudną świetlicą szkolną! Co to, to nie! W papugowej świetlicy nie ma czasu na snucie się po kątach. Podczas półkolonii językowych w Papudze zaczyna się dziać od momentu przekroczenia progu szkoły, ponieważ już wtedy wkraczamy w program zajęć. Co robimy o poranku? A takie oto rzeczy: rozgrzewkowy projekt plastyczny, poranna joga, zabawa integracyjna, gra karciana, planszówka… Nie bój się jednak, jeśli jedyne o czym marzysz o ósmej rano to chwila spokoju z książką – nikt nie będzie Cię od niej odciągał.

O 9:00 zbieramy się razem, cała grupa ma szansę pogadać, lepiej się poznać i wspólnie pobawić. Gry i zabawy poprzedzone są wspólną rozmową o tym co każdemu leży na sercu. Po pysznym śniadaniu, papugowicze udają się do zaaranżowanej sali kinowej na wprowadzenie do tematu dnia. Prezentacja po angielsku, solidna porcja wiedzy i inspiracji, specjalnie wybrane filmiki poglądowe i przestrzeń do dyskusji, wymiany pomysłów, ustalania i wspólnego planowania dalszych działań. No to do dzieła! Czekają na nas ciekawe zajęcia językowe, angażujące projekty i eksperymenty, tematyczne prace plastyczne, rozmaite zadania i ambitne wyzwania na miejscu i w terenie. 

Przyszedł czas na zajęcia w podgrupach. Nie tylko projekty i crafty przyjemniej wykonuje się kiedy jest nas mniej, a każdy ma dla siebie dużo przestrzeni do twórczych działań, dużo więcej zostaje nam w głowach podczas lekcji angielskiego w kameralnych grupkach! Ponownie, “lekcja” to tylko z nazwy, ponieważ zanurzamy się całkowicie w angielskim i świetnie się bawimy podczas gier i zabaw językowych z lektorem. 

Wakacje w mieście wcale nie muszą oznaczać siedzenia w czterech ścianach! W Papudze uwzględniamy potrzeby naszych podopiecznych i fundujemy im masę czasu na świeżym powietrzu. Wychodzimy na leśne wędrówki, budujemy szałasy, bierzemy udział w grach terenowych, organizujemy zawody sportowe. A może przeciąganie liny? Turniej piłki nożnej lub gra w zbijaka? A co powiecie na zabawne konkurencje na szybkość, gibkość, celność i zręczność? Pomysły nam się nie kończą, bo aktywności półkolonijne proponują nie tylko animatorzy, ale również uczestnicy naszych półkolonii – w końcu wakacje to czas dzieci! A wszystko to nabiera nowej jakości kiedy robimy to po angielsku!

Czas spędzony na dworze zaostrza nasz apetyt akurat w czas obiadu! Niech Was jednak nie zmyli mała siesta, to nie koniec atrakcji! Czeka nas jeszcze duży projekt poobiedni, a  co najważniejsze dzieci zawsze zabierają swoje dzieła do domu!

O 16:00 kończymy nasz pełen akcji dzień, po pysznym i zdrowym podwieczorku! Dla tych, którzy zostają z nami jeszcze godzinkę, czekając na rodziców, mamy do wyboru seans w papugowym kinie ze wszelkimi wygodami lub gry i zabawy w ogrodzie. To Wy decydujecie co macie ochotę robić popołudniową porą! 

Lato w mieście z Papugą to przygoda językowa z miejscem na akcję, zabawę i niezapomniane wspomnienia! Wakacje nie mogę przecież być nudne 🙂 

 

Joanna Patyk-Taous
Mentorka SJ Papuga