Majowe atrakcje dla dzieci w Poznaniu 

Wraz z nadejściem słonecznych miesięcy Poznań wzbogacił się o warte uwagi wydarzenia kulturalne – dla najmłodszych, jak i tych nieco starszych. Zrobiliśmy wnikliwy przegląd nadchodzących eventów – zerknijcie poniżej, szczególnie jeżeli nie macie planów na nadchodzącą majówkę! 🙂

 

Źródło: <a href=’https://pl.freepik.com/zdjecia/kwiat’>Kwiat zdjęcie utworzone przez nensuria – pl.freepik.com</a>

1. REZERWAT ARCHEOLOGICZNY GENIUS LOCI

Wraz z nadejściem majówki otwiera się sezon spacerów po Ostrowie Tumskim w Poznaniu. Rezerwat Archeologiczny Genius loci zorganizuje dla zwiedzających multimedialną podróż w głąb ziemi do oryginalnych konstrukcji grodu poznańskiego i zabytków archeologicznych. Ponadto będzie można zobaczyć ,,galerię przodków” w postaci hologramów ukazujących rekonstrukcje wyglądu pierwszych poznaniaków.

2. HOLI FESTIVAL POLAND

Holi Festival to najbardziej kolorowe, roztańczone i radosne majowe wydarzenie w Poznaniu. Podstawę imprezy stanowią proszki holi, którymi bawią się uczestnicy. Są one w pełni naturalne – wyprodukowane z talku, mąki kukurydzianej i naturalnych barwników spożywczych. Wszystko jest w pełni zmywalne wodą. Festiwal Kolorów nie zna ograniczeń wiekowych. Nieważne ile masz lat – 5, 15 czy 75. Liczy się tylko dobra zabawa.

3. MAGICZNY DYWAN: WIELKA WYPRAWA

Jesteście ciekawi kim byli pierwsi odkrywcy Ostrowa Tumskiego? Jakie emocje towarzyszyły im podczas wyprawy na wyspę? Magiczny dywan przeniesie Was do czasów pierwszych mieszkańców. Organizatorzy zapraszają rodziny z dziećmi w wieku 3-5 lat na ekscytującą podróż w czasie!

4. WARSZTATY FARBIARSKIE

Warsztaty farbiarskie to kolejny fantastyczny pomysł na spędzenie rodzinnego czasu podczas majówki. Uczestnicy nauczą się technik naturalnego farbowania tekstyliów. Będą mogli samodzielnie zafarbować lniane i bawełniane tkaniny za pomocą lokalnych surowców (kwiaty, zioła, liście), które sami pozyskają w najbliższego otoczenia Wartostrady i Ekologicznej Ścieżki Edukacyjnej.

5. WARSZTATY CERAMICZNE

Brama Poznania organizuje rodzinne warsztaty rzemieślnicze inspirowane nadwarciańską kulturą ceramiczną. Uczestnicy zgłębią techniki ręcznego modelowania z gliny, będę mogli przygotować własne przedmioty, które ozdobią roślinnymi stemplami, a następnie naczynia zostaną wypalone w specjalnym piecu.

6. TEATR CORTIQUE

Teatr Cortique przygotował wyjątkowy spektakl dla tych małych i nieco większych widzów. Teatralnej adaptacji Alicji w Krainie Czarów będą towarzyszyć uczniowie Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź, tancerze, śpiewacy, akrobaci i cyrkowcy. Dajcie się porwać do magicznego świata, w którym zagracie w krykieta z Królową Kier i wypijecie herbatę z szalonym Kapelusznikiem.

7. FUNNY BALLS SHOW

Balonolandia to zaczarowana kraina, w której wszystko może się zdarzyć! Balonowe kostiumy, balonowa scenografia, balonowe dekoracje – to niesamowite, interaktywne widowisko teatralne dla całej rodziny, które warto wziąć pod uwagę, planując majowe atrakcje. Show w Poznaniu odbędzie się w Auli Artis 17 maja.

8. DZIECIAKI NA PIĘTRZE

Dzieciaki na Piętrze to ważny i potrzebny spektakl, zainspirowany warsztatami psychologiczno-artystycznymi, w trakcie których dzieci w wieku 5-6 lat opowiadały o swoich lękach, o sposobach radzenia sobie z nimi, o trudnych relacjach między dzieckiem, a dorosłym. To spektakl, jak piszą autorzy: ,,w którym spotkamy się z samym sobą, z własnymi ograniczeniami i słabościami, z lękami i strachami”. Warto sprawdzić szczegóły!

 

 

Wspaniałej zabawy w majowym Poznaniu! 

Autor: Julita Biniewicz