Półkolonie Poznań dla dzieci i młodzieży

Organizujemy niezapomniane półkolonie letnie i zimowe dla dzieci w Poznaniu. W każdy tydzień wakacji i ferii, od poniedziałku do piątku.

Wakacje 2021 z angielskim - półkolonie językowe Poznań

Lato i przerwa zimowa to czas, na który z utęsknieniem czeka większość dzieci. Rodzice zapewne chcieliby, żeby ich pociechy spędziły czas wolny aktywnie i w towarzystwie rówieśników, przy okazji zdobywając wiedzę i kompetencje. Często mimo najlepszych chęci, ciężko w ten sposób zorganizować wakacje letnie i zimowe, szczególnie jeżeli zostajemy w mieście. Tutaj z pomocą przychodzi PAPUGA i najbardziej odlotowe półkolonie językowe w Poznaniu.

Program, w którym każdy znajdzie coś dla siebie

Co roku przygotowujemy kilka różnorodnych tematów półkolonii po to, by każde dziecko wybrało ten, który najbardziej go interesuje. Chcemy również, by dzieci mogły z nami spędzić więcej niż jeden tydzień, nie robiąc tego samego. Wszystkie tegoroczne turnusy zapowiadają się świetnie, więc wybór jest naprawdę trudny! Półkolonie letnie 2021 to aż cztery programy tematyczne, w tym coś dla miłośników podróży i przygód, sportu i aktywnego wypoczynku, sztuki i kreatywnego spędzania czasu, a nawet magii i nauki, bo tego lata mamy w planach również eksperymenty. 

Półkolonie zimowe

Projekty i prace plastyczne

Papuga nie boi się dać ponieść kreatywności. Nie straszne nam też projekty, przy których możemy się trochę wybrudzić. Na półkoloniach często rysujemy i malujemy, lepimy, ugniatamy, projektujemy, konstruujemy, szyjemy, eksperymentujemy z materiałami plastycznymi, a nawet robimy graffiti.  Dzieci wyszaleją się artystycznie w Papudze, a rodzice nie muszą obawiać się bałaganu w domu. 

Półkolonie zimowe

Grupa rówieśnicza

W Papudze wiemy, jak ważna jest współpraca i przebywanie z innymi. Nasze półkolonie to świetna okazja do poznania nowych przyjaciół i uczenia się współdziałania w grupie. O integrację zadbają nasze animatorki, które pomysłami na gry i zabawy sypią jak z rękawa. 

Półkolonie zimowe
Półkolonie letnie

Aktywność na świeżym powietrzu

Wiemy jak ważny dla rozwoju dzieci jest ruch i przebywanie na dworze, dlatego wypoczynek w mieście staramy się spędzać w dużej mierze na łonie natury – w lesie, w parku czy w ogrodzie, budując szałasy, grając w piłkę, organizując podchody i rozmaite gry terenowe lub po prostu spacerując i obserwując przyrodę. Dzięki temu uczestnicy naszych półkolonii wracają do domu wybiegani i wybawieni 🙂 

Półkolonie zimowe

Ubaw po pachy

Poza warsztatami, sportem i językiem angielskim, w Papudze dzieje się dużo więcej! Gry terenowe, Talent Show, drużynowe teleturnieje to tylko kilka przykładów proponowanych aktywności. Jesteśmy też otwarci na propozycje dzieci, więc jeśli grupa zapragnie turnieju w dwa ognie, to z chęcią wpleciemy go w plan dnia. Ważna jest dla nas elastyczność oraz podążanie za dziećmi i ich potrzebami, bo wakacje to czas dzieci! 

Półkolonie zimowe

Angielski przez cały dzień

Każdego dnia oprócz lekcji angielskiego animatorki komunikują się z dziećmi po angielsku podczas innych zajęć (sportowych, plastycznych, kulinarnych) oraz w codziennych sytuacjach takich jak posiłki czy spacer. Dzięki temu dzieci uczą się nawet nie zdając sobie z tego sprawy, po prostu spędzając czas ze swoimi opiekunami.

Półkolonie letnie dla dzieci w Poznaniu - kompendium wiedzy

Im bliżej lata 2021, tym więcej otrzymujemy od Was zapytań o półkolonie letnie. Z radością informujemy, że półkolonie letnie 2021 to już 15-ta edycja wakacji w Papudze. Tego lata również mamy dla was moc atrakcji, okraszonych oczywiście językiem angielskim, kreatywnymi zadaniami i bezpiecznym wypoczynkiem. Nasi stali bywalcy wiedzą doskonale – najlepsze półkolonie dla dzieci w Poznaniu odbywają się właśnie w Papudze! W naszej tegorocznej ofercie znajdziecie półkolonie podróżniczo-przygodowe, półkolonie sportowe, półkolonie artystyczne, półkolonie językowe, a nawet turnus naukowo-projektowy. 

 

W jakim wieku na półkolonie? 

Na nasze półkolonie zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 12 lat. To wiek, w którym dzieci są już samodzielne i z pomocą naszych animatorek będą w stanie uczestniczyć we wszystkich przeznaczonych dla nich atrakcjach programowych. Podczas zajęć dzielimy dzieci na mniejsze grupy, tak aby dopasować poziom trudności różnych aktywności do możliwości psychofizycznych naszych uczestników.

 

Gdzie na półkolonie w Poznaniu?

No jak to gdzie? Do Papugi! Pozostaje tylko wybrać najbliższą Wam lokalizację, a w te wakacje  organizujemy półkolonie na Ratajach, Piątkowie i Podolanach. 

  • Półkolonie RATAJE – os. Lecha 43. 
  • Półkolonie PIĄTKOWO – ul. Łużycka 22. 
  • Półkolonie PODOLANY – ul. Strzeszyńska 270. 

 

Jak mogę zapisać dziecko na półkolonie?

To bardzo proste! Sprawdź naszą aktualną ofertę i wybierz odpowiadający wam termin, temat i lokalizację naszych półkolonii. Na stronie możesz od razu wypełnić formularz zgłoszeniowy lub napisać do nas na zapisy@papuga.edu.pl. My potwierdzimy Twoje zgłoszenie, wpiszemy na listę uczestników oraz poprosimy o wpłatę zaliczki, która zagwarantuje miejsce na danym turnusie. Przed rozpoczęciem półkolonii otrzymasz od nas dokumenty do wypełnienia. 

 

Co dziecko powinno zabrać ze sobą na półkolonie letnie?

Wszystkie materiały potrzebne do realizacji programu zostały przez nas ujęte w cenie. Prosimy jednak naszych uczestników o przyniesienie ze sobą porannej śniadaniówki z pożywnym jedzeniem na dobry początek dnia i bidonu. Drugie śniadanie spożywamy wspólnie około godziny 9:30. Z pewnością przyda się również ubranie na zmianę, na wypadek nadmiernej kreatywności podczas zajęć plastycznych lub nagłej zmiany pogody w trakcie zajęć outdoorowych. Papuga to rodzinne miejsce, gdzie biegamy na boso lub w kapciach, dlatego nie zapomnijcie o domowym obuwiu!

 

Czy półkolonie zgłaszane są do kuratorium?

Tak, wszystkie nasze turnusy zgłoszone są do kuratorium, co oznacza, że spełniamy wymogi bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży. Posiadamy aktualne zezwolenia i odbiory, a nasze placówki są przystosowane do prowadzenia zajęć z dziećmi, również w reżimie sanitarnym.

 

Kto opiekuje się dziećmi podczas półkolonii letnich w Papudze?

Każdym turnusem opiekują się dwie doświadczone i odpowiednio przeszkolone animatorki. Cała kadra doskonale zna program, pracuje na co dzień z dziećmi, posługuje się biegle językiem angielskim i lubi to, co robi. Wiele animatorek to nasze lektorki, znane i lubiane przez dzieci. Wszyscy pracujący na półkoloniach letnich posiadają niezbędne kwalifikacje, potwierdzone ukończonymi kursami. 

 

Półkolonie językowe – czy to dla mojego dziecka?

Wszystkie turnusy organizowanych przez nas półkolonii mają w sobie aspekt językowy. Zajęcia z angielskiego odbywają się codziennie w podziale na grupy zgodnie z poziomem zaawansowania i prowadzone są przez papugowych lektorów. Na każdy turnus tworzymy specjalny program językowy, dopasowany do tematu półkolonii. Oprócz tego, jedna z animatorek cały czas posługuje się angielskim, otaczając dzieci językiem obcym przez kilka godzin dziennie. 

 

Czy lato 2021 może być jeszcze bardziej ekscytujące? Nie wiemy, ale możemy zagwarantować, że półkolonie letnie w Papudze na długo pozostaną w sercach i pamięci naszych uczestników. Nie mamy wątpliwości, że nasze półkolonie 2021 są najlepszą możliwą alternatywą do wakacji zagranicznych z dziećmi. Szykujemy dla was prawdziwe petardy, by mieć pewność, że tegoroczne półkolonie dla dzieci dumnie podtrzymają tradycję najlepszych półkolonii w Poznaniu! 

Półkolonie zimowe
Półkolonie zimowe
Półkolonie zimowe
Dlaczego warto wybrać Papugę?
Odlotowa kadra

NASZA METODA BAZUJE NA DOŚWIADCZENIU

Metoda nauczania

KOMUNIKACJA TO NASZ PRIORYTET

Dużo gadamy

UCZYMY PRAKTYCZNEGO JĘZYKA 

 

Nauka poprzez zabawę

MAMY ODLOTOWĄ KADRĘ

 

Dzieci nas kochają!

STAWIAMY NA EDUKACJĘ PRZEZ RELACJĘ

Dzieci nas kochają!

PAPUGA TO WYBÓR UCZNIÓW