Warsztaty dla Dzieci Poznań – kreatywne lato 2021

„Nie można wyczerpać kreatywności. Im więcej jej używasz, tym więcej jej masz” — Maya Angelou. To prawda i dlatego tego lata będziemy kreatywni na maksa! Jedną z naszych półkolonijnych propozycji na lato w mieście 2021 jest WYSYPISKO WYOBRAŹNI. Na artystycznym turnusie będziemy szukać eko-inspiracji, surfować na falach naszej wyobraźni i tworzyć wspaniałe “coś z niczego”. Dołączcie do naszej kreatywnej ekipy!

Co czeka Dzieci w trakcie półkolonii Wysypisko Wyobraźni?

Wysypisko wyobraźni jest wakacyjną propozycją dla artystycznych dusz, ale nie tylko. Na naszym kreatywnym turnusie świetnie odnajdą się wszyscy, którzy lubią mieć zajęte głowy i ręce, bo będziemy wymyślać i tworzyć, kombinować i majsterkować. Będziemy się inspirować przyrodą i ekologią, a na naszych warsztatach powstaną małe wielkie arcydzieła z materiałów z recyklingu. Nie zabraknie też czasu na relaks na łonie natury i poszukiwanie weny twórczej podczas słodkiego “nicnierobienia”. Aktywni i spragnieni ruchu też znajdą coś dla siebie, bo w planach mamy kreatywne zabawy grupowe, spacery z grami terenowymi oraz konkurencje i turnieje. Nie zapomnimy również o języku angielskim, który naturalnie wplatamy w półkolonijną codzienność, aby rozbrzmiewał w otoczeniu dzieci. Codzienne zajęcia językowe dostosowane do tematu turnusu są zarówno okazją do nauki komunikacji w trakcie zagranicznych podróży jak i szansą na poznanie słownictwa związanego z zainteresowaniami uczestników półkolonii.

A oto kilka punktów programu. Pamiętajcie, że to tylko fragment listy kreatywnych atrakcji!

• sprawdzimy granice naszej wyobraźni
  • przeistoczymy się w prawdziwych artystów i poszukamy eko inspiracji
  • zbadamy artystyczny potencjał naszego kosza na śmieci 😉
  • stworzymy galerię sztuki użytkowej
  • zagramy we własnoręcznie wykonaną grę
  • zerkniemy co słychać/widać pod mikroskopem z recyklingu
  • zamkniemy opowieść w pudełko po zapałkach
  • nakręcimy film na rolkach po ręcznikach papierowych

A jeżeli szukacie atrakcji na więcej niż jeden tydzień wakacji to koniecznie sprawdźcie gdzie jeszcze wybierzemy się tego lata. Tegoroczna oferta Papugi to m.in.: półkolonie sportowe, półkolonie artystyczne, półkolonie naukowe, półkolonie przygodowo-podróżnicze.  Półkolonie letnie 2021 Poznań z Papugą to świetny wybór! A zapisać możecie się TUTAJ!