Półkolonie Poznań RATAJE 

Półkolonie letnie na Ratajach odbywają się w przestronnym lokalu szkoły językowej Papuga w budynku Orlego Gniazda (1 piętro) w samym sercu osiedla Lecha. Przyjazna dzieciom przestrzeń, komfortowe sale, bliskość terenów zielonych, boisk i placów zabaw oraz łatwy dojazd to ogromne atuty naszej ratajskiej lokalizacji. Tego lata Papuga-Rataje zaprasza na 9 tygodniowych turnusów od 27 czerwca do 26 sierpnia. 

Poznaj naszą lokalizację na Ratajach!

W środku:

  • cztery jasne, przestronne, klimatyzowane sale 
  • duża i wygodna przestrzeń wspólna, kuchnia i 2 łazienki
  • komfortowe i bezpieczne ciągi komunikacyjne oraz 2 szatnie

Wyposażenie i dekoracje:

Lokalizacja na czas lata przechodzi metamorfozę – od samego wejścia uczestnicy przenoszą się w czasie i przestrzeni dzięki tematycznym dekoracjom, które pomagają wczuć się w klimat turnusu. Wyposażenie sal zapewnia wygodę i bezpieczeństwo. Przestrzeń podzielona jest na części wspólne, w których spędzamy czas razem i zakątki bardziej kameralne do pracy warsztatowo-projektowej w małych grupach. Do dyspozycji dzieci poza rekwizytami i gadżetami tematycznymi są przybory plastyczne, gry i sprzęt sportowo-rekreacyjny. Dzieci mają stały dostęp do szatni i swoich plecaków, a także do kuchni i łazienek – dbamy o komfort i swobodę.

Na zewnątrz:

  • liczne tereny zielone, boiska i place zabaw – bez problemu znajdujemy kameralne miejsce tylko dla naszej grupy
  • przestrzeń  do zabawy na świeżym powietrzu w cieniu drzew lub do relaksu na kocu piknikowym w promieniach słońca na czystych i zadbanych trawnikach
  • miejsce do wygodnego parkowania w odległości spacerowej 2-4 min. od wejścia do Papugi

Dojazd:

Do naszej lokalizacji dojedziecie wygodnie samochodem, ale także komunikacją miejską – tramwajami nr 16, 17 i 5  lub autobusami linii 162, 174, 181 i 184. Przystanek tramwajowy i autobusowy znajdują się w odległości spacerowej ok. 3-4 minut od Papugi-Rataje. 

Półkolonie dla dzieci RATAJE – poprzednie edycje: