Kursy dla dzieci wczesnoszkolnych 6-9 lat

Dzieci na początku swej przygody ze szkołą podstawową są pozytywnie nastawione do nauki. Bardzo chętnie biorą udział w proponowanych aktywnościach edukacyjnych, są spontaniczne i ciekawe świata. Podczas naszych zajęć wykorzystujemy ich energię, dłuższy czas koncentracji oraz brak barier komunikacyjnych.

Dzieci wczesnoszkolne najczęściej rozpoczęły już swoją przygodę z językiem jako przedszkolaki i dlatego bardzo ważne jest, aby dać im poczucie nowości. Choć tematyka na zajęciach może się powtarzać gdyż pracujemy metodą spiralną (wracamy do wcześniej poznanych zagadnień), dbamy o to, aby uczniów zaskoczyć, poszerzając tematy w ciekawy i często nietypowy sposób.

Pracujemy projektowo, wybierając angażujące zadania, bo jeżeli coś jest ciekawe i wciągające to dzieci potrafią poświęcić temu dużo uwagi. Zabawy ruchowe zamieniają się na gry językowe, w których trzeba trochę pokombinować, a coraz bardziej złożone ćwiczenia komunikacyjne wymagają rozmowy i współpracy. Stwarzamy atmosferę kraju anglojęzycznego, mobilizując dzieci do używania języka angielskiego w konkretnych sytuacjach życia codziennego: przy wyrażaniu upodobań, stanów emocjonalnych, zachowaniu na placu zabaw, w szkole, w sklepie. Ponieważ dzieci uczą się pisać i czytać w języku ojczystym, na zajęciach także pojawiają się takie elementy, a z nimi rebusy, zagadki i szyfry.

Dlaczego szkolne dzieci tak chętnie przychodzą do Papugi?

• rozbudzamy zamiłowanie do nauki języka angielskiego wprowadzając elementy kultury i obyczajów krajów anglojęzycznych
  • rozpoczynamy przygodę z pisaniem, ćwiczymy motorykę ręki, piszemy po śladzie
  • opatrujemy się ze słowem czytanym na zasadzie globalnej
  • wprowadzamy piosenki ruchowe, których treść można pokazać ciałem, świetnie się przy tym bawiąc
  • osłuchujemy i otaczamy dziecko językiem obcym: zajęcia z języka angielskiego dla dzieci prowadzone są wyłącznie w języku obcym
  • mobilizujemy do powtarzania słów, zwrotów i prostych zdań za nauczycielem – nie zmuszamy do mówienia jeśli dzieci nie są na to gotowe
  • w trakcie nauki języka angielskiego wykorzystujemy sytuacje dnia codziennego: wspólnie przygotowujemy salę do zajęć, korzystamy z kuchni, myjemy ręce i sprzątamy salę po zajęciach
  • stwarzamy bezpieczną i przyjazną atmosferę do nauki oraz rozbudzamy pozytywne skojarzenia z językiem obcym
  • zależy nam, aby Dzieci przychodziły na zajęcia z przyjemnością

Jak uczymy?

• Pomysłowo, dynamicznie i przede wszystkim z pasją.
  • Poprzez gry edukacyjne i zabawy ruchowe, muzyczne i plastyczne.
  • Śpiewamy, tańczymy, rymujemy, gotujemy, słuchamy bajek i opowiadań.
  • Uruchamiamy zmysły: dotyk, węch a nawet smak (warsztaty kulinarne).
  • Uczymy wykonując prace manualne – nauka poprzez działanie (farby, masa solna, plastelina, glina, krepa).
  • Bawimy się kolorowymi obrazkami, planszami, układamy puzzle, budujemy z klocków.
  • Bawimy się w teatr, rozbudzamy wyobraźnię. Dzieci oglądają przedstawienia kukiełkowe, przebierają się w stroje, odgrywają scenki.
  • wiedza przychodzi naturalnie i bezstresowo!
  • Nasz cel to aktywne i swobodne porozumiewanie się w języku angielskim.

Przeczytaj o metodzie Papugi

Zobacz jak uczymy

• wieloletnie doświadczenie i specjalizację w nauce dzieci języka angielskiego.
  • wykwalifikowaną kadrę, dla której praca z dziećmi jest pasją.
  • bezpłatne materiały do nauki.
  • ewaluację postępów na koniec każdego z semestrów.
  • zajęcia pokazowe dla rodziców, w trakcie których rodzice mogą ocenić postępy dziecka.
  • bezpłatna biblioteka i multimedia dla uczniów.
  • Koncentrację na rozwijaniu umiejętności mówienia i rozumienia ze słuchu.

Nasze motto

Nie zmuszać dzieci do mówienia jeśli nie są na to jeszcze gotowe. Rozbudzić zamiłowanie do nauki języka angielskiego oraz innych języków obcych!

Informacje organizacyjne

• 60-minutowe zajęcia 1 lub 2 razy w tygodniu
  • nauka w max. 6-osobowych grupach
  • diagnoza językowa na życzenie rodzica