Miejskie atrakcje dla dzieci i młodzieży

Przyszła długo wyczekiwana wiosna, a wraz z nią bogaty repertuar eventów dla najmłodszych. Uważnie sprawdziliśmy, jakie aktywności oferuje dzieciom i młodzieży kulturalna scena Poznania i wybraliśmy 10, naszym zdaniem, wartych uwagi wydarzeń.

 

 

Warsztaty artystyczne dla najmłodszych będą cyklicznym wydarzeniem w galerii Kwadrat Art, tymczasem organizatorzy zapraszają wszystkie dzieci od 5 roku życia wzwyż na pierwsze, dwugodzinne spotkanie, pełne dobrej zabawy i plastycznych wariacji. Wstęp wolny!
Noc sów to wyjątkowe wydarzenie, gdyż koszt wstępu jest cegiełką wspierającą organizację działającą na rzecz Dzieci z Ukrainy poszkodowanych w wojnie. Podczas wieczornego, rodzinnego spaceru ornitolożka Agata Ożarowska obdaruje Was sporą dawkę ciekawostek na temat tych niezwykłych ptaków. A ponadto każdy uczestnik uszyje swoją własną sowę, by pofrunęła z nim do domu.
Dom Kultury ,,Orle Gniazdo” organizuje także rodzinne warsztaty wielkanocne, podczas których będziecie mogli uszyć własne zające. Nie będą to jednak zwykłe pluszaki, ale sensoryczne maskotki, stymulujące zmysły wzroku, węchu i dotyku.
Dla małych artystów strefa zabawy przygotowała cykl roztańczonych warsztatów, będących podróżą po różnych stylach muzycznych. Będziemy mogli bawić się przy synkopowym rytmie jazzowym, relaksować się przy przyjemnych dźwiękach swingu oraz szaleć w rytm rock’and’rollowej wiosny.
Warsztaty pantomimy to zajęcia, które uczą m.in. koncentracji i uważności, wyrażania oraz rozpoznawania emocji, a także zwiększają koordynację oraz stymulują rozwój motoryki. Pozwól sobie na bycie czarodziejem teatru i stwórz etiudę, gdzie opowiesz własną historię!
Zaprzyjaźniony Dom Kultury na poznańskich Ratajach – ,,Orle Gniazdo” organizuje cykl wartościowych warsztatów dla dzieci i młodzieży. Te kameralne spotkania będą szansą na lepsze poznanie samego siebie oraz odkrycie (niekiedy bardzo ukrytych) talentów. Ponadto obalą mity dotyczące porażek i zmotywują do działania.
3 kwietnia przybądźcie do Teatru Wielkiego, aby posłuchać jak brzmi wiosna! Kameralny zespół artystów, którzy jak sami mówią – nie boją się dzieci – udowodni, że muzyka klasyczna nie jest tak poważna, jak się o niej mówi…
Na deskach Teatru Animacji zostanie wystawiony spektakl dla dzieci, które… lubią się bać! Marek Zákostelecký przygotował tajemnicze, mrożące krew w żyłach, rozśpiewane widowisko, podczas którego nie zabraknie mniejszych zaklęć i większych czarów…
Teatr dla najmłodszych (wiek 1-5 lat) wystawi spektakl o Panu Satiem. Ale kim on właściwie jest? Dźwiękiem, Rytmem. Pan Satie jest Muzyką. Twórcy wydarzenia zdradzają, że: ,,W papierowej scenografii powstaną obrazy inspirowane utworami Erika Satie, a zabawy z dziecięcej wyobraźni będą się łączyć z brzmieniem preparowanego pianina.”
,,Jungle People” to nowoczesna wersja, dobrze wszystkim znanej, ,,Księgi dżungli” Rudyarda Kiplinga. Archetypy bohaterów tej XIX wiecznej opowieści są odpowiedzią na dylematy, problemy i potrzeby współczesnego świata – pełnego absurdów i ekologicznych katastrof.

Wspaniałej zabawy w wiosennym Poznaniu! 

Autor: Julita Biniewicz