W 10 dni dookoła świata

W 10 dni dookoła świata

Długa i straszna zima panowała jedynie w Dolinie Muminków. Zima w Papudze to zupełnie inna bajka! Jak dobrze spędzić ferie i nie zapaść w zimowy sen? My mamy na to sposoby i zaraz Wam o nich opowiemy.

W czasie deszczu, w czasie zimy i kiedy śniegu brak dzieci się nudzą – sparafrazować można słowa znanej piosenki. Ale w Papudze wcale się nie nudzą, a wręcz przeciwnie! Już od kilku lat organizujemy półkolonie letnie i zimowe. Sami dobrze pamiętamy gdy jako dzieci, spędzaliśmy ferie bardzo aktywnie, a nasza radość była wprost proporcjonalna do wielkości lepionych przez nas bałwanów. Czasami jednak śnieg po prostu nie spadł lub było go na tyle mało, że po dwóch dniach nikt już o nim nie pamiętał. Wtedy wymyślaliśmy inne zabawy. Dziś również mamy pomysły na wypadek gdy rodzice nie mogą pozwolić sobie na dwutygodniowy urlop w środku zimy, śnieg wcale nie miał zamiaru spaść, a dzieci nie mogły szaleć na stoku.

Plan mamy równie szalony i w ciągu dwóch tygodni chcemy zwiedzić prawie cały świat!

Przez lądy i morza, Włochy i Chiny!

Czy język tubylców może być prawdziwa chińszczyzną? Owszem, ale podaną w sposób prosty, w sosie, którego składnikami będzie właśnie język chiński, a także angielski i hiszpański. Brzmi pysznie? A to dopiero początek. Dla dzieci przygotowaliśmy morze atrakcji! Uczniowie  dryfować będą na nim bardzo bezpiecznie, bo z naszymi lektorkami. Dzieciaki odwiedzą Chiny, aby świętować tam Chiński Nowy Rok, a także dowiedzą się o swojej przyszłości od chińskiej wróżki i poćwiczą karate, aby prawdziwego kopniaka dać nudzie. Karnawał w Wenecji będzie naszym kolejnym celem, a żeby wtopić się w tłum, przygotujemy weneckie maski i w sam środek zabawy dopłyniemy gondolą. Zmęczeni zabawą, zjemy zrobioną przez nas pizzę i na pamiątką zabierzemy ze sobą witraże. Czy to koniec atrakcji? O nie, czeka na nas słoneczny Meksyk, a palące słońce nie będzie nam straszne! Mamy przecież ze sobą własnoręcznie wyplecione Sombrero. Tak przygotowani możemy zwiedzić starożytne miasta Majów, a potem już tylko Madagaskar i Grenlandię. Gra na bębnach i spotkanie z dzikimi zwierzętami to pestka w porównaniu z nawlekaniem nitki na igłę w rękawicy zimowej. Myślicie, że dzieci sobie z tym poradzą? Jeśli nie spróbują, nigdy się tego nie dowiemy!

Informacyjna mapa

Całym naszym światem będzie Łużycka 22. Mamy do dyspozycji przestronny dom i ogród. Wybrać można najbardziej odpowiedni termin.

I termin półkolonii zimowych 18.01.2016r. – 22.01.2016r. (poniedziałek – piątek)

II termin półkolonii zimowych 25.01.2016r. – 29.01.2016r. (poniedziałek – piątek)

Codziennie będziemy bawić się od 9.00 -16.00, a dzieci cały czas będą pod opieką doświadczonych lektorek, które są ekspertkami od języka angielskiego i hiszpańskiego. Półkolonie językowe to ferie All Inclusive! Dzieci zapewnione mają codziennie drugie śniadanie, obiad i podwieczorek, a także napoje bez ograniczeń. Wszystkie materiały plastyczne i dydaktyczne również będą na miejscu. Po tak trudnych przygodach, dzieci otrzymają dyplomy oraz upominki, a więc przygotujcie swoje dzieci na naprawdę intentysywną podróż po całym świecie!

Dla niecierpliwych i żądnych wrażeń

Jeżeli nie możecie doczekać się ferii, to i tutaj możemy Was zaskoczyć. W przerwie międzyświątecznej organizujemy warsztaty artystyczne w języku angielskim i hiszpańskim! Poniedziałki będą prawdziwym teatrem doświadczeń i atrakcji! Dzieciaki będą ćwiczyć ruch sceniczny, a nawet charakteryzację. W muzyczny  wtorek dzieci stworzą instrumenty i będą mogły wykorzystać swoją energię podczas zajęć ruchowych. Środa to dzień bardzo artystyczny. Stworzymy ramki do zdjęć i karnawałowe maski. W kulinarny czwartek ułożymy sylwestrowe menu i zrobimy zakupy w papugowym supermarkacie, a potem już tylko będziemy szaleć na balu maskowym w oczekiwaniu na Nowy Rok. Rano wspólnie przygotujemy noworoczne śniadanie.

Zapraszamy wszystkie dzieci do zabawy, a to dopiero początęk. Polskie przysłowie mówi bowiem, że jaki będzie pierwszy dzień roku, taki będzie cały rok! Mamy taką nadzieję.

Więcej wpisów