Języków obcych uczyć się trzeba i choć zamknięte granice nie sprzyjają zagranicznym podróżom to tegoroczna sytuacja pokazała nam, że kiedy cały świat przechodzi w online to znajomość języków obcych jest na wagę złota.

Pozostaje zatem pytanie: Jaką formę nauki wybrać dla swoich Pociech od września? Pomożemy Wam podjąć decyzję!

 

 

ZAJĘCIA STACJONARNE

 

Zajęcia stacjonarne to czysta postać papugowej edukacji przez relację. Na pierwszym planie jest interakcja i komunikacja, a przecież o to chodzi w posługiwaniu się językiem obcym. Uczymy się praktycznego, żywego, codziennego języka poprzez ćwiczenia komunikacyjne, dialogi i odgrywanie scenek sytuacyjnych. Lekcje są prowadzone od początku do końca w języku obcym, bo cała paleta gadżetów językowych i pomocy dydaktycznych wspiera rozumienie obcojęzycznego przekazu. Dzieci śpiewają i tańczą, robią prace plastyczne, pieką i gotują, a to wszystko w otoczeniu języka obcego. Starszaki i młodzież oddają się dyskusjom i debatom, grają w gry językowe i teleturnieje wiedzowe w języku obcym, czytają, słuchają i oglądają, komentując treści, robią projekty przyrodniczo-naukowe według obcojęzycznych instrukcji i prezentują swoje dokonania.

To prawda – tak właśnie wyglądają zajęcia w Papudze! Zawsze dużo się dzieje, uczniowie są w pełni zaangażowani, a treści i sposób ich realizacji ciekawe. Wierzymy, że nauka ma dawać radość i być frajdą, bo tylko wtedy przyniesie zamierzone efekty.

A zatem, czy da się taki klimat zajęć językowych przenieść do świata wirtualnego? Czy lekcje online mogą dawać tyle samo frajdy i być równie efektywne? TAK! Z wirtualną Papugą wszystko jest możliwe 🙂

 

 

ZAJĘCIA ONLINE 

 

Papugowe zajęcia online nie tracą na wartości! Realizujemy te same treści, co na zajęciach stacjonarnych – robimy to po prostu nieco inaczej. Widząc się i słysząc, możemy bez problemu skupić się na komunikacji, odgrywać scenki, dialogi, grać w gry językowe. Gadżety i pomoce dydaktyczne pojawiają się na naszym ekranie i to w najbardziej odlotowych formach. Nie leżymy razem na dywanie, oglądając i komentując filmiki tematyczne, ale każdy siedzi wygodnie w swoim fotelu i rozmawia o tym co słyszy i widzi, tak samo jak na lekcji w Papudze. Karty pracy, planszówki i karcianki przenosimy na ekran, a projekty robimy wspólnie w trakcie wirtualnej lekcji – wystarczy tylko wcześniej przygotować kilka rzeczy. Nadal możemy tańczyć i śpiewać, ćwiczyć i się bawić – każdy robi to w swoim pokoju, ale widzimy i słyszymy się cały czas. Online daje nam możliwość użycia wielu ciekawych aplikacji i narzędzi językowych, które zapewnią efekt WOW. Dodatkowo, wiele gier i ćwiczeń możemy robić wszyscy w tym samym czasie, nie czekając na swoją kolej. Materiały cyfrowe, które od nas dostajecie są do wielokrotnego użytku, więc możecie powtarzać słówka, grać w gry, oglądać filmiki, wypełniać wirtualne karty pracy tyle razy, ile macie ochotę! Młodzież ma komfort pracy w swoim tempie, co jest szczególnie ważne podczas przygotowania do egzaminów. Formuła zajęć wirtualnych wśród dzieci szkolnych i młodzieży sprawdza się szczególnie dobrze, bo biegle posługują się komputerem i są w stanie w pełni skorzystać z edukacyjnych skarbów internetu. Podczas lekcji online, często udaje nam się przekierować zainteresowania starszaków i młodzieży na wartościowe treści w języku obcym i zainteresować ich narzędziami językowymi, z których mogą korzystać samodzielnie, zwiększając kontakt z językiem na co dzień.

My jesteśmy przekonani, że zajęcia online mogą być równie fajne jak stacjonarne, a dla niektórych Papug jeszcze fajniejsze 🙂 A co Wy sądzicie?

 

 

DLACZEGO WARTO ROZWAŻYĆ ONLINE? 

  • nie tracisz czasu ani pieniędzy na dojazd
  • dostosowujesz dzień i godzinę zajęć do swojej dyspozycyjności
  • Dziecko uczy się z dowolnego miejsca, w którym czuje się komfortowo
  • unikasz przeziębień i problemów zdrowotnych
  • łączysz przyjemne z pożytecznym, umożliwiając Dziecku spędzanie wartościowego czasu przed komputerem
  • zdalnie załatwiasz wszystkie formalności z dedykowanym opiekunem
  • zyskujesz czas na obowiązki domowe lub chwilę dla siebie kiedy Dziecko uczy się z Papugą
  • otrzymujesz materiały w formie cyfrowej, z których Dziecko może korzystać wielokrotnie
  • jeżeli chcesz, możesz “podglądać” zajęcia, bo dostęp do wirtualnej klasy nie jest ograniczony zamkniętymi drzwiami sali lekcyjnej
  • możesz zapewnić Dziecku intensywny kontakt z językiem (2 zajęcia w tygodniu: wirtualna klasa + webinar językowy), bez konieczności dedykowania dwóch popołudni na zajęcia językowe, bo dojazd często trwa tyle co lekcja 🙂

 

Wybierzcie najlepszą dla Was opcję, a my dołożymy wszelkich starań, abyście byli zadowoleni z wyboru!