Półkolonie dla dzieci w Poznaniu – podróże i angielski

Półkolonie dla dzieci w Poznaniu – podróże i angielski

Pełne przygód lato w mieście – półkolonie z Wikingami i językiem angielskim 

 

Dziecięca wyobraźnia nie zna granic, a podróże palcem po mapie mogą stać się ekscytującymi wyprawami, które zapadną małym odkrywcom w pamięć na długo. Dobrze o tym wiemy i dlatego wśród wakacyjnych propozycji co roku pojawia się turnus podróżniczo-przygodowy. Półkolonie letnie 2021 to kolejna okazja, aby wyruszyć w drogę i odkrywać fascynujący świat. Tego lata przenosimy się w czasie i przestrzeni, aby wspólnie z Wikingami poszukiwać przygód na nieznanych lądach i tajemniczych morzach północy.

 

Czym interesują się dzieci?

Często słyszymy, że w dzisiejszych czasach dzieci nie mają zainteresowań poza YouTubem i grami komputerowymi. Naszym zdaniem nie jest to prawda! Co lato przekonujemy się, że maluchy i starszaki mają w sobie nieposkromioną ciekawość świata, niekończące się pokłady energii i wyobraźnię, która nie zna granic. W Papudze potrafimy to wykorzystać! Rozbudzamy dziecięcą ciekawość, zachęcamy dzieci, aby dały się ponieść swojej wyobraźni, dajemy im przestrzeń do działań twórczych, a przede wszystkim obdarzamy dzieci czasem i uwagą, stając się ich kompanami do wspólnej zabawy i wakacyjnych przygód. Na półkoloniach w Papudze dzieci odkrywają swoje zainteresowanie historią, geografią, przyrodą, sztuką, a nawet literaturą. Okazuje się, że uwielbiają nie tylko gry komputerowe, ale również gry planszowe i karciane, a najbardziej te, które sami wymyślili i wykonali. Nie ma czasu, aby zatęsknić za komputerem, tabletem, czy telefonem, bo każdy dzień obfituje w ogrom akcji i atrakcji. Gry i zabawy na świeżym powietrzu pozwalają dzieciom zaspokoić ogromną potrzebę ruchu, a wszelkie gry terenowe, podchody, spacery z zadaniami, budowanie szałasów, zabawy w poszukiwanie i zbieranie skarbów natury są również okazją do integracji i współpracy. Okazuje się, że dzieci na co dzień bardzo tęsknią za rówieśnikami i wystarczy dać im czas wolny na dworze, aby puściły wodze fantazji i same wymyśliły najbardziej odlotowe gry i zabawy grupowe, zbudowały bazy i spędziły fantastyczny czas w swoim towarzystwie. Dorośli czuwają nad bezpieczeństwem i starają się nie przeszkadzać i nie ograniczać dziecięcej kreatywności i pomysłowości. Prace plastyczne i projekty to kolejny punk półkolonijnego programu, który pokazuje zaangażowanie dzieciaków. W naszej warsztatowi powstają statki, tarcze, młoty, bransoletki, a nawet smoki ze skarpetek.

 

Jak nauczyć dziecko angielskiego?

Kolejnym mitem, który uczestnicy naszych półkolonii obalają tuż po przekroczeniu progu Papugi jest to, że dzieci nie mają ochoty się uczyć. Wprost przeciwnie! Zdobywanie wiedzy i umiejętności leży w dziecięcej naturze. Kluczowe jest jednak wzbudzenie ich zainteresowania i stworzenie przyjaznej oraz bezstresowej atmosfery, która sprzyja nauce. Tak właśnie jest z językiem angielskim, który podczas półkolonii towarzysz dzieciom przez cały dzień. Oswajają się one z jego brzmieniem i osłuchują, traktując jako element wakacyjnej codzienności, a z czasem podejmują próby posługiwania się nim w kontakcie z kolegami i opiekunami. Jeżeli podczas poobiedniej sjesty mamy w programie nordycką opowieść, rozbrzmiewa ona po angielsku. W popołudniowym kinie plenerowym, nikt nie protestuje kiedy oglądamy anglojęzyczną wersję ulubionego filmu lub bajki. Angielski towarzyszy nam przez cały dzień i choć nie mamy typowych lekcji języka, nie uczymy się słówek tak jak w szkole i nie robimy ćwiczeń gramatycznych, po tygodniowym turnusie dzieci komunikują się dużo pewniej i płynniej. Tematyczne półkolonie językowe pomagają dzieciom skojarzyć angielski z przyjemnością, a to przekłada się później na chęć do nauki tego języka w szkole. Pewne przyzwyczajenia dzieci zabierają z Papugi do domu i wielu uczestników naszych półkolonii przestawia się na oglądanie filmów i bajek po angielsku, automatycznie wpłata anglojęzyczne słowa i zwroty w swoje wypowiedzi, zaczyna bardziej świadomie słuchać anglojęzycznej muzyki, wyłapując znajome wyrażenia i kodując je, tak że wkrótce będą potrafili się nimi również posługiwać w mowie, a co najważniejsze – dzieci przełamują barierę językowa, przestają twierdzić, że nic nie rozumieją i przestają bać się mówić po angielsku.

 

Co będziemy robić na półkoloniach Wikingowie na szlaku?

W przystępny sposób opowiemy historię Wikingów, obalając powszechne mity i dzieląc się z naszymi podróżnikami ciekawostkami dotyczącymi codzienności i morskich wypraw tych wielkich odkrywców. Odkryjemy tajemnice magicznego świata z nordyckich opowieści. A to wszystko w formie warsztatów, projektów, gier i zabaw, z dużą dawką języka angielskiego.

Papugowi odkrywcy:

 • wypłyną na północ na pokładzie drakkara, aby przeżyć niezapomniane przygody na lądzie i morzu;
 • dowiedzą się co to fiordy, umbo, a swoje imiona zapiszą starodawnymi runami;
 • sprawdzą czy smoki istniały tylko w legendach;
 • odkryją tajemnice wioski Wikingów, sprawdzą co trzymali w domach, a co pod ziemią i dlaczego zawsze słuchali mamy;
 • spróbują zgadnąć po co Wikingom warkocze i jak wyglądało życie bez bieżącej wody;
 • poznają północną modę, własnoręcznie wykonają ozdoby wojowników i biżuterię wojowniczek;
 • skompletują ekwipunek wojownika i przećwiczą techniki walki;
 • wyczytają w nordyckich sagach dlaczego potężny Odyn miał tylko jedno oko;
 • poznają historię Thora i Lokiego oraz odkryją dlaczego nie ma już na świecie lodowych olbrzymów;
 • sprawdzą jak bóg burzy stracił swój młot i pomogą mu go odzyskać;
 • skonstruują własny statek Wikingów ze smoczą rzeźbą na dziobie;
 • zwiedzą szepczący las, ognistą wyspę i inne magiczne miejsca

Brzmi ciekawie? Ależ oczywiście! Pamiętajcie, że to tylko fragment naszego przepełnionego atrakcjami programu.

A jeżeli szukacie atrakcji na więcej niż jeden tydzień wakacji to koniecznie sprawdźcie gdzie jeszcze wybierzemy się tego lata. Tegoroczna oferta Papugi to m.in.: półkolonie sportowe, półkolonie artystyczne, półkolonie naukowe, półkolonie przygodowo-podróżnicze.  Półkolonie letnie 2021 Poznań z Papugą to świetny wybór! A zapisać możecie się TUTAJ!

Więcej wpisów