Półkolonie sportowe dla dzieci – ruch na świeżym powietrzu z językiem angielskim w tle 

 

Po długich miesiącach nauki zdalnej i ograniczonej aktywności fizycznej, dzieci potrzebują zaspokoić swoją potrzebę ruchu. Tego lata przygotowaliśmy specjalny turnus sportowo-językowy, aby dać dzieciom okazję do wykorzystania ogromnych pokładów energii, którą kumulowały w czasie pandemii. Półkolonie sportowe dla dzieci to aktywny tydzień w towarzystwie nowych kolegów i koleżanek, który w dużej mierze spędzimy na świeżym powietrzu, na łonie natury.

 

Letnie atrakcje dla dzieci w Poznaniu

Wakacje w mieście nie muszą być nudne – w Poznaniu i okolicach jest całkiem sporo atrakcji dla dzieci. Jednakże wizyty w zoo, zabawa w pobliskim parku lub na placu zabaw, czy korzystanie z atrakcji parków linowych i wesołych miasteczek to propozycje raczej na weekend lub popołudnie, kiedy rodzice wracają do domu i są w stanie zorganizować dzieciom czas. Kiedy jednak rodzic jest w pracy, dziećmi musi zaopiekować się ktoś inny. Półkolonie w Papudze to całodniowa opieka i dobrze zorganizowany czas od 8 rano do 17 popołudniu. Dzieci przebywają w dostosowanej do ich potrzeb, przyjaznej i wygodnej przestrzeni, a dużą część dnia spędzają na dworze. W trakcie Letnich Igrzysk gry i zabawy sportowe, turnieje i konkurencje sprawnościowe, mecze i rozgrywki są stałym elementem programu. Jest także czas na odpoczynek i relaks, swobodą zabawę w budowanie baz i okazja do luźnych pogawędek na kocyku piknikowym podczas poobiedniej sjesty. Wszystko to okraszone jest solidną dawką języka angielskiego, który rozbrzmiewa w otoczeniu dzieci przez cały dzień. Zajęcia językowe mają również charakter zabawowy – uczymy się podczas nich w przyjemnej, wakacyjnej atmosferze, tego co może przydać się podczas zagranicznych wyjazdów i wakacyjnych spotkań z dziećmi z innych krajów. Półkolonie w Papudze to połączenie przyjemnego z pożytecznym – idealny balans między aktywnym wypoczynkiem, a edukacyjną zabawą.

 

Dla kogo półkolonie sportowe w Poznaniu?

Dla wszystkich! Bez obaw – nie trzeba być super sprawnym ani zainteresowanym sportem, aby dobrze bawić się na Letnich Igrzyskach w Papudze. Chcemy po prostu dać dzieciom przestrzeń do gier i zabaw na świeżym powietrzu, przypomnieć im lub wspólnie nauczyć się zasad popularnych sportów drużynowych, wziąć udział w niecodziennych turniejach i konkurencjach, poznać fantastyczne gry podwórkowe z przeszłości, puścić wodze fantazji i wymyślić własne sporty, a także potańczyć i poskakać do muzyki, aby lato 2021 zrekompensowało dzieciom trudny rok przedszkolno-szkolny. Aktywne ciało idzie w parze z aktywnym językiem. Wakacyjne zajęcia językowe skoncentrowane będą na rozwoju umiejętności komunikacyjnych. Z pewnością angielski z “elementami sportowymi” będzie także świetnym przygotowaniem dla małych sportowców, którzy marzą o wielkich międzynarodowych karierach.

 

Co czeka Dzieci w trakcie półkolonii Letnie Igrzyska?

  • rozegramy kosmiczny mecz z użyciem wszystkich części ciała
  • nakręcimy papugowy teledysk
  • sprawdzimy w co bawili się w przeszłości nasi dziadkowie, gdy nie mieli telefonów ani komputerów
  • weźmiemy udział w olimpiadzie z przymrużeniem oka
  • zorganizujemy zwariowany triathlon z niespodzianką
  • zobaczymy jak elastyczne są nasze ciała w autorskim treningu jogi
  • poznamy najbardziej odlotowe sporty drużynowe
  • spędzimy aktywnie czas na świeżym powietrzu
  • poleniuchujemy na łonie natury, żeby zrelaksować się i odpocząć po wymagających treningach 😉

 

A jeżeli szukacie atrakcji na więcej niż jeden tydzień wakacji to koniecznie sprawdźcie gdzie jeszcze wybierzemy się tego lata. Tegoroczna oferta Papugi to m.in.: półkolonie sportowe, półkolonie artystyczne, półkolonie naukowe, półkolonie przygodowo-podróżnicze.  Półkolonie letnie 2021 Poznań z Papugą to świetny wybór! A zapisać możecie się TUTAJ!