Harry Potter w wakacyjnym wydaniu – magia w nauce, nauka w magii

Harry Potter w wakacyjnym wydaniu – magia w nauce, nauka w magii

Półkolonie 2021 dla miłośników magii i pasjonatów nauki 

Niezmiennie od kilkunastu lat Dzieci zafascynowane są przygodami czarodzieja – Harry Potter w wydaniu książkowym, a póżniej filmowym, inspirował małych magików i naukowców. W tym roku przygotowaliśmy dla Was półkolonie naukowe – Magiczne Laboratorium, inspirowane nauką w Hogwarcie. Na czas wakacji nasze lokalizacje na Ratajach, Piątkowie i Podolanach przejdą istne metamorfozy – zamienimy je między innymi w wielkie laboratorium, w którym dzieciaki będą mogły poczuć się jak prawdziwi naukowcy i czarodzieje. Razem poszukamy magii w nauce i nauki w magii. 

Domowe eksperymenty dla dzieci 

Czy wiecie, że używając kilku podstawowych składników, które mamy w naszych domach, możemy stworzyć wulkan i doprowadzić go do erupcji? Podobnie, bardzo łatwo możemy poeksperymentować z wodą i powietrzem, wzbudzając w naszych pociechach zainteresowanie naukami ścisłymi. W Papudze doświadczenia i eksperymenty sprawdzają się zawsze! Na naszym naukowym turnusie będziemy balansować między magią i iluzją, a nauką. Mamy w planach warsztat z eliksirami, zajęcia ogrodniczo-przyrodnicze, pokaz sztuczek oraz odkrywanie sekretów iluzjonistów dzięki znajomości praw fizyki. Znając dziecięcą wyobraźnię, pomysłowość i kreatywność, jesteśmy pewni, że tego lata w Papudze coś zniknie, wybuchnie, zmieni stan skupienia, wyskoczy z kapelusza, a może nawet wyfrunie przez okno 😉 Bez obaw – panuje u nas domowa atmosfera, a wszystkie doświadczenia i eksperymenty robimy przy użyciu ogólnodostępnych i bezpiecznych materiałów!

 

Kolonie z Harry Potter’em

Kolonie i obozy z Harry Potterem nie tracą na popularności. Od lat pytacie nas, czy Harry zagości również w Papudze. W tym roku uśmiechamy się do wszystkich jego fanów i zabieramy Was w ekscytującą podróż do szkoły magii i czarodziejstwa. Zrobimy to jednak po swojemu, w stylu Papugi – łącząc zabawę z nauką. Każdego dnia będziemy przypominać sobie wybrane przygody małego czarodzieja, aby zainspirować się nimi na naszych magiczno-naukowych warsztatach. Znajdziemy też czas na zajęcia plastyczne, na których powstaną między innymi różdżki, księgi zaklęć i latające miotły oraz lekcję ogrodnictwa z Mandragorą w roli głównej. Mamy w planach również mecz Quidditch’a i grę terenową po Hogwarcie. Naszą półkolonijną codzienność wypełnią także nietypowe zajęcia językowe oraz gry i zabawy animowane po angielsku, dzięki którym po tygodniowym turnusie będziemy dużo pewniej i płynniej posługiwać się językiem angielskim – wszak wszystkie półkolonie tematyczne w Papusze to również półkolonie językowe. Być może uczestnicy papugowych półkolonii zapragną również przeczytać książki o przygodach Harrego Pottera w oryginale.

 

Co czeka na Dzieci w Magicznym Laboratorium?

Na dzieci czekają przeróżne doświadczenia i eksperymenty naukowe, a także cała paleta sztuczek magicznych i trików iluzjonistycznych. Program naszego przygodowo-naukowego turnusu inspirowany jest znanym i lubianym Harrym Potterem. Fascynujące przygody tego czarodzieja zainspirują nas do poszukiwań magii w nauce oraz nauki w magii. W planach mamy codzienne zajęcia praktyczne, w trakcie których z pewnością coś wybuchnie, zmieni swój kształt i kolor, a może nawet wyleci lub wypełznie z kapelusza ;). Nie zabraknie również warsztatów plastycznych i kulinarnych, gier terenowych, aktywności outdoorowych, relaksu na łonie natury oraz wielu okazji do zabawy i interakcji z rówieśnikami, wszak zarówno Harry jak i Papuga są bardzo towarzyscy. Nie zapomnimy oczywiście o języku angielskim, bo w końcu z Harrym jakoś się musimy dogadać.

A oto kilka punktów programu. Pamiętajcie, że to tylko fragment listy półkolonijnych atrakcji!

  • zamienimy się w szalonych naukowców i poeksperymentujemy w nadzwyczajnym laboratorium wyobraźni
  • wyruszymy w podróż do Hogwartu – najlepszej szkoły magii i czarodziejstwa
  • dowiemy się czy roślina Mandragory naprawdę wydaje niesamowite dźwięki
  • sprawdzimy czy Peleryna Niewidka to tylko świetna technika kamuflażu
  • odkryjemy sekrety sztuczek magicznych i pokazów iluzjonistów
  • zaprojektujemy własną kolekcję czarodziejskich akcesoriów i gadżetów
  • dowiemy się jakie magiczne i tajemnicze stworzenia skrywa planeta Ziemia
  • rozegramy mecz w Quidditcha

Więcej na temat turnusu Magiczne Laboratorium przeczytacie TU.

A jeżeli szukacie atrakcji na więcej niż jeden tydzień wakacji to koniecznie sprawdźcie gdzie jeszcze wybierzemy się tego lata. W tegorocznej ofercie Papugi m.in.: półkolonie sportowe, półkolonie artystyczne, półkolonie naukowe, półkolonie przygodowo-podróżnicze.  Półkolonie letnie 2021 Poznań z Papugą to świetny wybór! A zapisać możecie się TUTAJ!

Więcej wpisów