Warsztaty dla Dzieci Poznań – kreatywne lato 2021

Warsztaty dla Dzieci Poznań – kreatywne lato 2021

Półkolonie artystyczne w stylu eko

„Nie można wyczerpać kreatywności. Im więcej jej używasz, tym więcej jej masz” — Maya Angelou. To prawda i dlatego tego lata będziemy kreatywni na maksa! Jedną z naszych półkolonijnych propozycji na lato w mieście 2021 jest WYSYPISKO WYOBRAŹNI. Na artystycznym turnusie będziemy szukać eko-inspiracji, surfować na falach naszej wyobraźni i tworzyć wspaniałe „coś z niczego”. Dołączcie do naszej kreatywnej ekipy!

 

Pomysły na prace plastyczne dla dzieci

Wysypisko wyobraźni to półkolonie artystyczno-projektowe, podczas których będziemy eko, czerpiąc inspirację z natury i zdobywając materiały na place plastyczne z recyklingu. Wakacyjne warsztaty w Papudze to okazja, aby stworzyć piękne prace i projekty z przedmiotów, które często po prostu wyrzucamy – my nadamy im drugie życie! Przy okazji dowiemy się wielu ciekawostek, które mogą mieć duży wpływ na to jak będziemy traktować otaczający nas świat i przyrodę w przyszłości. Wsród wielu pomysłów na prace plastyczne znajdą się propozycje dla małych malarzy i rzeźbiarzy, wynalazców i konstruktorów, a także proste i przyjemne projekty dla dzieci, które nie były do tej pory fanami lekcji plastyki – razem będziemy się brudzić, eksperymentować z rozmaitymi materiałami, tworzyć imponujące coś z niczego i odkrywać pasję do sztuki.

Jak rozwijać zdolności manualne dziecka?

Coraz częściej okazuje się, że dzieci w wieku przedszkolnym nie potrafią posługiwać się sprawnie nożyczkami, trudność sprawia im kolorowanie, a złożenie samolotu z papieru wymaga pomocy dorosłego. O rozwój zdolności manualnych, czyli inaczej motoryki małej, warto dbać i to nie tylko w kontekście umiejętności artystycznych. Pamiętajmy, że mała motoryka ma wpływ na koordynację, precyzję ruchu i siłę rąk. Dłonie dziecka powinny sprawnie chwytać przedmioty, potrafić zawiązać surówki, zapiąć zamek i guziki, posługiwać się naczyniami i sztućcami, czyli umożliwić dziecku wykonanie czynności samoobsługowych. Dobry wpływ na rozwój małej motoryki mają wszelkie zabawki manipulacyjne i zestawy kreatywne, składające się np. z mas plastycznych. Dzięki dobrze rozwiniętej motoryce, szkolne życie naszych pociech będzie łatwiejsze i przyjemniejsze, dlatego warto dbać o rozwój zdolności manualnych dziecka. Prace plastyczne i zabawy kreatywne są połączeniem przyjemnego z pożytecznym, a na artystycznym turnusie w Papudze zadania projektowe dostosowane są do możliwości i sprawności manualnej uczestników. Mamy proste i przyjemne propozycje dla przedszkolnych starszaków, a także bardziej ambitne i złożone projekty dla dzieci szkolnych, które są w stanie skupić się na pracy warsztatowej dłużej, a ich dłonie i palce są na tyle sprawne, aby tworzyć bardziej skomplikowane crafty.

 

 

Co będziemy robić podczas Wysypiska Wyobraźni?

To nasza wakacyjna propozycja dla artystycznych dusz, ale nie tylko. Na naszym kreatywnym turnusie świetnie odnajdą się wszyscy, którzy lubią mieć zajęte głowy i ręce, bo będziemy wymyślać i tworzyć, kombinować i majsterkować. Będziemy się inspirować przyrodą i ekologią, a na naszych warsztatach powstaną małe wielkie arcydzieła z materiałów z recyklingu. Nie zabraknie też czasu na relaks na łonie natury i poszukiwanie weny twórczej podczas słodkiego „nicnierobienia”. Aktywni i spragnieni ruchu też znajdą coś dla siebie, bo w planach mamy kreatywne zabawy grupowe, spacery z grami terenowymi oraz konkurencje i turnieje. Nie zapomnimy również o języku angielskim, który naturalnie wplatamy w półkolonijną codzienność, aby rozbrzmiewał w otoczeniu dzieci. Codzienne zajęcia językowe dostosowane do tematu turnusu są zarówno okazją do nauki komunikacji w trakcie zagranicznych podróży jak i szansą na poznanie słownictwa związanego z zainteresowaniami uczestników półkolonii.

A oto kilka punktów programu. Pamiętajcie, że to tylko fragment listy kreatywnych atrakcji!

  • sprawdzimy granice naszej wyobraźni
  • przeistoczymy się w prawdziwych artystów i poszukamy eko inspiracji
  • zbadamy artystyczny potencjał naszego kosza na śmieci 😉
  • stworzymy galerię sztuki użytkowej
  • zagramy we własnoręcznie wykonaną grę
  • zerkniemy co słychać/widać pod mikroskopem z recyklingu
  • zamkniemy opowieść w pudełko po zapałkach
  • nakręcimy film na rolkach po ręcznikach papierowych

A jeżeli szukacie atrakcji na więcej niż jeden tydzień wakacji to koniecznie sprawdźcie gdzie jeszcze wybierzemy się tego lata. Tegoroczna oferta Papugi to m.in.: półkolonie sportowe, półkolonie artystyczne, półkolonie naukowe, półkolonie przygodowo-podróżnicze.  Półkolonie letnie 2021 Poznań z Papugą to świetny wybór! A zapisać możecie się TUTAJ!

Więcej wpisów