Jak nauczyć dziecko języka angielskiego? Prosto i przyjemnie – przez edukacyjną zabawę! 

 

Czasy, w których języka uczyliśmy się wyłącznie siedząc w szkolnych ławkach bezpowrotnie minęły. I całe szczęście! Metodyka nauczania języków, zwłaszcza w stosunku do dzieci i młodzieży, zmieniła się diametralnie i Papuga czerpie z tej wiedzy pełnymi garściami. Od zawsze wierzymy, że dla skutecznej nauki niezbędne jest pozytywne nastawienie dziecka do języka, radość i relacje. W jaki sposób wdrażamy to w nasze codzienne lekcje? Oto kilka słów o tym jak wygląda “eduzabawa” na zajęciach językowych w naszej szkole.

Edukacja to relacja

Wierzymy, że tylko nawiązując relacje z naszymi uczniami możemy znaleźć idealny punkt wzajemnego zrozumienia i szacunku, który pozwoli nam skutecznie poznawać językowe zawiłości. Dlatego rozmawiamy z naszymi uczniami, dajemy im przestrzeń do bycia sobą i realizowania swoich pasji. Nie zawsze udaje się to od razu, często potrzebujemy czasu, ale wierzymy, że to jedyna słuszna droga.

Emocje 

Papugowa eduzabawa to przede wszystkim pozytywne emocje związane ze zdobywaniem nowych umiejętności poprzez atrakcyjne i ciekawe aktywności  w małym gronie współuczniów. Balony, rzutki, kolorowe kostki, wyskakujące pszczółki, wielkie piłki, kręgle, kolorowe klocki… to wszystko pomaga nam sprawiać, że nauka języka przynosi nie tylko wymierne efekty, ale również wywołuje radość na twarzach dzieci. 

Multisensoryczność

Dzieci uczą się wszystkimi zmysłami! Doskonale o tym wiemy i wykorzystujemy to na naszych zajęciach. Staramy się doświadczać naszego otoczenia wszystkimi zmysłami, bo w ten sposób każde dziecko przyswoi wiedzę w najlepszy dla siebie sposób – wszak jesteśmy wzrokowcami, słuchowcami lub kinestetykami. Różnorodność stosowanych przez nas form nauki, gier i zabaw sprawia, że dziecko (oraz jego mózg) nigdy się nie nudzą!

Dlaczego zabawa?

Zabawa jest najbardziej naturalną formą spędzania czasu przez człowieka. Wywołuje zaciekawienie i zachęca do działania. Pomaga rozumieć i budować relacje międzyludzkie, a więc ma niebagatelny wpływ na umiejętności społeczne dziecka. Pozwala przeżywać radość i smutek, cieszyć się z wygranej i akceptować porażkę. Stosowana przez nas eduzabawa, czyli zabawa nastawiona na rozwój umiejętności językowych, wspiera harmonijny rozwój dziecka. My robimy wszystko by jak najlepiej dopasować jej formy do potrzeb i możliwości dzieci w każdym wieku.

Wartościowe materiały to podstawa

Wiemy natomiast, że sama zabawa to jeszcze nie wszystko. Potrzebne są wartościowe materiały, które ją odpowiednio uzupełnią. Dlatego najmłodsi  pracują na naszym autorskim programie Papuga od słowa do słowa, który stworzyliśmy z uwzględnieniem wiedzy, o tym jak uczy się młody mózg i zgodnie z zainteresowaniami i doświadczeniami małych uczniów. To gwarancja językowego rozwoju w towarzystwie ciekawych tematów i pięknie przygotowanych pomocy dydaktycznych. W przypadku starszych uczniów postanowiliśmy zaufać wydawnictwu National Geographic Learning i po kilku latach wiemy, że był to strzał w dziesiątkę. Podręczniki Our World pozwalają nam na zastosowanie wszystkich naszych ulubionych metod i zabaw językowych w połączeniu z wartościowymi treściami, które oferują podręczniki. Nasi uczniowie uwielbiają ciekawe tematy i piękne ilustracje, które pobudzają wyobraźnię i poszerzają wiedzę o świecie.

Eduzabawa to podstawa naszej codziennej pracy w Papudze. Każdego dnia rozwijamy naszą metodę i wymyślamy nowe rozwiązania, dzięki którym Papugowicze czują, że uczą się jeszcze więcej i w jeszcze bardziej atrakcyjny sposób! Więcej o idei eduzabawy opowiedziałam w WEBINARZE DLA RODZICÓW, którego nagranie możesz zobaczyć poniżej.

 

 

AUTOR: Aleksandra Marchwian