Październik pozwolił na 16 godzin kolorowego, polsko-brazylijskiego szaleństwa przy akompaniamencie bum-bum rurek, gumowych świnek i rytmicznego tupania! Lektorzy i animatorki Papugi w dniach 8-11 października mieli okazję uczestniczyć w cudownie kolorowych warsztatach „Gry muzyczne”. Spotkania doskonale uzmysłowiły nam, jak genialnie można wykorzystać perkusję ciała, kolorowe piłeczki, kawałki hula hop oraz bum-bum rurki do nauki! Czego? Chociażby języka, matematyki i wszystkiego tego, na co kreatywność pozwala.

Pełen ciepłego uśmiechu, naładowany energią do działania Gość Specjalny z odległej Brazylii pokazał, jak świetnie można bawić się muzyką, zachęcając tym samym do poruszania dziecięcych umysłów. Co prawda dorośli – obecni i przyszli nauczyciele – bawili się równie dobrze, co tylko udowodniło, że muzyka jest językiem uniwersalnym i sposobem na wyrażanie siebie ponad wszelkimi granicami.

Okazuje się, że nawet najwięksi amatorzy mogą bez większych przeszkód zagrać na paru kolorowych rurkach Bacha, umieją po paru godzinach zaśpiewać portugalską piosenkę wywijając przy tym do rytmu małymi piłeczkami, a z dźwięków gumowych zabawek dla psów tworzą symfonię!

Warsztaty pomogły nam zrozumieć, jak stymulować dzieci poprzez wygibasy, muzykę i frajdę. A że Papuga to szkoła otwarta, kreatywna i wesoła, to kto wie, co muzyka w nauce języków niedługo zrobić zdoła…

Ania Furlepa