Dla wielu z nas jesień to ponura pora roku. Kojarzymy ją z szarugą i pluchą. Ale czy musi tak być? Papuga mówi stanowcze NIE smutnej jesieni!

Dla naszej szkoły językowej miesiąc październik to czas wielkich przygotowań do niesamowitego wydarzenia jakim jest „Imprezka dyniowa”. 27 i 28 października 2017 roku odbyły się aż trzy takie zabawy. Każda z nich odniosła duży sukces programowy i frekwencyjny. Zatem, jak to było dokładnie?

W tym roku motywem przewodnim zabawy był film „Hotel Transylvania”. Bajka stanowiła inspirację nie tylko ze względu na barwne postaci i ciekawą fabułę, ale też mądry morał, który uczy tolerancji i akceptacji innych mimo różnic. Program obejmował zabawy ruchowe, konkursy i warsztaty twórcze. Każda aktywność dotyczyła jednego z filmowych bohaterów. Bawiliśmy się w wilkołaki, które poszukują swoich szczeniątek, czarowaliśmy dynię, aby była coraz większa i tańczyliśmy zabawne tańce jak „zombiaki” – to tylko niektóre z gier, w jakie się bawiliśmy w całej grupie. Szkoła językowa Papuga nie tylko uczy języka, ale także kultury różnych krajów. Ulubione wydarzenia to te inspirowane świętami z angielskiego obszaru kulturowego i innych państw z całego świata. W przypadku imprezki dyniowej niektóre motywy były zaczerpnięte ze znanego wszystkim święta duchów, czyli Halloween. Takie działania mają na celu poszerzenie wiedzy i wyobraźni dzieci na temat obrzędów innych narodowości. Dzieci doskonale się bawiły, kiedy mogły stworzyć swoją własną torbę na cukierki i tak jak młodzież w Wielkiej Brytanii krzyczeć: „Trick or treat!” po każdym konkursie.

img_20171028_175120.jpg

Uczestnicy zabawy podziwiali magiczny pokaz doświadczeń chemicznych, na którym animatorka zmieniała kolory mikstur, tworzyła wybuchy i inne eliksiry jak prawdziwa czarownica. Podczas imprezki odbywały się także warsztaty plastyczno-techniczne. W tym roku każdy uczestnik własnoręcznie wykonał tematyczne mydełko. Oprócz zapachu dzieci wybierały różnokolorowe elementy dekoracyjne i kompozycję całości. W rezultacie wszyscy wykonali własne i jedyne w swoim rodzaju „magic soap”.

Trudno jest tańczyć i skakać bez chwili wytchnienia, dlatego każdy balik opatrzony jest sowitym poczęstunkiem. Aby utrzymać magiczną atmosferę imprezki, dzieci mogły skosztować dymiących napojów, słodkości i pysznego ciasta dyniowego. Niektórzy stali bywalcy zdradzają, że to ich ulubiona część eventu. Trudno się dziwić, w końcu papugowa galaretka to prawdziwy rarytas!

Wydarzenia organizowane w Papudze to nie tylko okazja do wspaniałej zabawy, ale też idealne miejsce na integrację między uczniami szkoły. Animatorki przeprowadzające program dbają o utrzymanie pozytywnej atmosfery i dobre samopoczucie każdego dziecka. Podczas organizowania naszych projektów dbamy o świeżość. Poszukujemy nowych inspiracji i sposobów na zapewnienie dzieciom niezapomnianych atrakcji. Imprezy okazjonalne są pewnego rodzaju odskocznią od standardowych lekcji, ale trudno wyobrazić sobie szkołę językową bez przemycenia języka angielskiego. Z tego powodu animatorki starały się wprowadzić proste urozmaicenia w obcym języku. Wiadomo nie od dziś, że najlepszym sposobem na przyswajanie wiedzy jest nauczanie przez zabawę. Dlatego mamy nadzieję, że Imprezka dyniowa zostanie w pamięci dzieci na długi czas, a jej uczestnicy chętnie wezmą udział w innych eventach.

 

Sandra Kaźmierczak

Organizatorka i animatorka imprezy