Kreatywny listopad – jesienne propozycje wydarzeń i warsztatów dla dzieci w Poznaniu

Listopad – kolorowy, szeleszczący liśćmi, bardzo zmienny, czasem pachnie promieniami słońca, czasem deszczem, niekiedy ponury i mroźny, zamykający jesień, a otwierający wrota zimowych dni i nocy. Obok wiosny, to właśnie ten czas jest najciekawszą porą roku dla małych odkrywców wielkiego świata. 

jesienne zabawy dla dzieci

 

Choć jesienna słota nie zawsze zachęca do outdoorowych aktywności, nie powinniśmy rezygnować ze spędzania czasu na świeżym powietrzu. Spacer wśród kałuż przy akompaniamencie deszczu, oczywiście w kaloszach i z parasolką w ręku może przynieść wielką frajdę! Lasy, parki czy chociażby przydomowe ogrody to miejsca uwalniania dziecięcej energii i prawdziwe skarbce darów natury – kolorowych liści, wiewiórek, jarzębin… Listopad  to również czas różnorodnych, kreatywnych wydarzeń na dziecięcej mapie Poznania. Jeśli szukacie pomysłu dokąd się wybrać w ten słotny czas, spójrzcie co udalo nam się dla Was znaleźć. W Papudze natomiast w listopadzie kolejna imprezka – ANDRZEJKI DLA DZIECI już 26 listopada. 

 

WARSZTATY RUCHU I TAŃCA Z KOLEKTTACZ

Polski Teatr Tańca otwiera swoje drzwi (i scenę!) dla najmłodszych, zachęcając ich do wspólnej aktywności ruchowej, poprzez podjęcie próby współczesnej reinterpretacji i dekonstrukcji elementów polskich tańców narodowych. 

STREFA ZABAWY: TANIEC I ORIGAMI

Pozostając w muzycznym temacie – Centrum Kultury Zamek zaprasza maluchy do ,,tańca w krainie lasu, boru, puszczy”. Warsztaty pokażą milusińskim fascynujący świat liści wykonanych z origami i leśnych zwierzątek z papieru. 

WARSZTATY W MUZEUM CZEKOLADY

Coś idealnego dla małych łasuchów. Na tych warsztatach nie zabraknie wiedzy historycznej, geograficznej i oczywiście cukierniczej.  A własnoręcznie wykonana tabliczka czekolady to…no cóż! Słodki produkt uboczny wizyty w muzeum…

WARSZTATY EKSPERYMENTÓW 

Hipnotyzujące doświadczenia z suchym lodem, pipety, kolby a także różne roztwory i ciecze potrzebne do przeprowadzenia chemicznych i fizycznych eksperymentów… Jak nauka to najlepiej przez zabawę!

WARSZTATY PLASTYCZNE W DOMU TRAMWAJARZA

Kurs, podczas którego dzieci będą mogły rozwinąć swoje umiejętności i talenty plastyczne, tworząc własne szkice i obrazy w różnych technikach, a także prace przestrzenne – wszystko to pod okiem artystki-ilustratorki Katarzyny Mularczyk. 

CZYTANIE I GRANIE NA DYWANIE: “HISTORIA MUZYKI DLA DZIECI”

Księgarnia ,,z Bajki” zabierze dzieci w muzyczną podróż dookoła świata, podczas której poznają kompozytorów i wykonawców wspaniałych utworów różnych epok. ,,Od Bacha do Billie Eilish, od Mozarta do Miriam Makeby.”

SPEKTAKL ,,KSIĄŻECZKA BAJECZKA”

Studio Teatralne Blum zaprasza na autorską sztukę dla naj-najmłodszych o (nie)zwykłym przedmiocie jakim jest książeczka – pełna zakamarków, kolorów, liter i dźwięków. 

WARSZTACIKI – MAJSTERKOWANIE DLA DZIECI W WIEKU 3-5 LAT 

W trakcie Warsztacików dzieci razem z rodzicami pod okiem instruktora oraz przy użyciu specjalnej knockknock’owej instrukcji budują modele wykorzystując do tego bezpieczne materiały budowlane. Po wybudowaniu zaplanowanej konstrukcji przychodzi czas na tworzenie „opowieści” przy użyciu klocków. 

 

Życzymy Wam pełnego wrażeń listopada!

Autor: Julita Biniewicz