Magiczny grudzień – wydarzenia dla dzieci w Poznaniu

Grudzień – początek meteorologicznej zimy, przystrojony kolorowymi światełkami, oprószony białym puchem… Ach grudzień! Ten wyjątkowy miesiąc każdemu kojarzy się z czymś innym. Dla wielu z nas to czas wypełniony magią oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia – pełen niespodzianek, pachnący subtelną wonią cynamonowych pierniczków.

 

 

Poznańskie instytucje kulturalno-edukacyjne zadbały o to, aby zima w mieście była jeszcze bardziej magiczna. Sprawdźcie co dla Waszych pociech przygotował Dom Tramwajarza, Teatr Muzyczny, Strefa Zabawy, no i oczywiście – Papuga!

 

1. WARSZTATY UMUZYKALNIAJĄCE DLA NAJMŁODSZYCH 

Dom Tramwajarza zaprasza najmłodszych (0-2,5 roku) i nieco starszych (2,5-6 lat) na zajęcia, których celem jest rozkochanie dzieci w najpiękniejszym języku świata – języku muzyki. Jak wspominają organizatorzy: ,,Zajęcia umuzykalniające oparte na teorii prof. E. E. Gordona to okazja, aby otworzyć dziecko na świat dźwięków, poszerzyć jego słownik muzyczny, a także spędzić czas na muzycznej zabawie.

2. WARSZTATY PLASTYCZNE

Jednak nie samą muzyką Dom Tramwajarza żyje… Warsztaty plastyczne to zajęcia, podczas których dzieci będą mogły rozwinąć swoje umiejętności i talenty plastyczne, tworząc własne szkice i obrazy w różnych technikach, a także prace przestrzenne – wszystko to pod okiem artystki-ilustratorki Katarzyny Mularczyk. 

3. MADAGASKAR – MUSICALOWA PRZYGODA

Kinowy hit na deskach Teatru Muzycznego. To wspaniała okazja, aby na nowo poznać swoich ulubionych bohaterów – Lwa Alexa, żyrafę Melman, zebrę Martę  i hipopotamicę Glorię. A to wszystko przy akompaniamencie takich przebojów jak ,,Wyginam śmiało ciało”. Wyśmienita zabawa dla całej rodziny – gwarantowana!

4. ROZBUDZANKI

Pozostańmy jeszcze chwilę na deskach Teatru Muzycznego i posłuchajmy porannych ,,rozbudzanek” – te radosne piosenki poranka to przeciwieństwo kołysanek. Melodie,  które mają nie tylko przebudzić ale i rozbudzić, przekonać, że czeka nas piękny dzień

5. LUMINA PARK

Dla żądnych prawdziwej magii powstał park iluminacji – zaczarowany las namalowany światłem, pełen zakamarków, w których ukrywa się jeż wychowany z kotami… Czy zdołacie odkryć wszystkie jego kryjówki? Pomoże Wam w tym ilustrowana mapa, która dodatkowo pozwoli odkryć tajemnice najpiękniejszych drzew znajdujących się w Ogrodzie Dendrologicznym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. 

6. DZIEŃ CIEKAWOŚCI

Czy wiecie, że 6 grudnia to nie tylko Mikołajki, ale także Dzień Ciekawości? Leśna Baza Puszczykowo zaprasza dzieci, których ciekawość świata nie ma końca,  na harce po parku liniowym, integracje przy ognisku i warsztaty z zimowych slime’ów – a to wszystko oczywiście w leśnym klimacie. 

7. ZRÓB TO SAM – RODZINNE WARSZTATY SZYCIA

,,Rodzinne warsztaty szycia” organizowane przez Bawełnianą Krainę to doskonała szansa nie tylko na to, aby nauczyć się szyć pod okiem doświadczonych krawców, ale także (a może przede wszystkim), okazja do międzypokoleniowego dialogu i cudowny rodzinny czas – z dziećmi, rodzicami, dziadkami. 

8. WARSZTATY EKSPERYMENTÓW

Hipnotyzujące doświadczenia z suchym lodem, pipety, kolby a także różne roztwory i ciecze potrzebne do przeprowadzenia chemicznych i fizycznych eksperymentów… Jak nauka to najlepiej przez zabawę!

9. STREFA ZABAWY ,,PŁATKI ŚNIEGU”

Warsztaty ceramiczne dla maluszków to wspaniała okazja nie tylko do stworzenia różnorodnych płatków śniegu, ale również do poćwiczenia motoryki małej. Doskonały przepis na to, jak łączyć przyjemne z pożytecznym!

10. PAPUGOWY SYLWESTER

A jak najlepiej zakończyć ten miesiąc pełen wrażeń? Oczywiście imprezką sylwestrową w Papudze! 31 grudnia o godz. 18 w naszej piątkowskiej lokalizacji przy ulicy Łużyckiej 22 odbędzie się Sylwester dla dzieci w wieku 6-12 lat. Chcemy radośnie pożegnać 2021 i przywitać 2022 razem z naszymi uczniami, ich rodzeństwem i kolegami. Dzieci moga przyjść na New Year’s Eve Party w godzinach 18:00-21:00, albo zostać po imprezce na noworoczną nocowankę. To świetne rozwiązanie dla rodziców planujących bal lub spotkanie z przyjaciółmi. Papuga zaopiekuje dzieci w sylwestrową noc i zapewni moc atrakcji. Więcej informacji i zapisy u naszego Anioła – Karoliny:   # 514-907-204   @ zapisy@papuga.edu.pl

 

 

 

 

 

 

Autor: Julita Biniewicz