Pierwsze “Last Christmas” w radiu już dawno za nami, w miejscu dyni w supermarkecie pojawiły się Mikołaje. Nadszedł więc czas pomyśleć o prezentach świątecznych dla naszych bliskich. Papugowy Święty Mikołaj podpowie Wam, jak kupując prezent możemy zachęcić naszą rodzinę i przyjaciół do nauki języków obcych.

 

 

Co pod choinkę dla Przedszkolaków?

 

GRY PLANSZOWE – chociaż nasze przedszkolaki nie czytają jeszcze to z pewnością są w stanie zagrać z rodzicami lub rodzeństwem w językową planszówkę. Poniższe propozycje będą świetną okazją do przemycenia angielskiego w Waszą rodzinną codzienność i z pewnością przysporzą wszystkim graczom dużo frajdy. Polecamy:

KSIĄŻECZKI Z MAGICZNYM DŁUGOPISEM  – taka „zabawka edukacyjna” to idealny sposób na nieczytającego jeszcze malucha. Długopis służy również do wskazywania obrazków i odpowiedzi na pytania, wydaje dźwięki i mówi. Dzięki temu książeczka jest interaktywna. W internecie można znaleźć wiele propozycji i gier opartych na tym pomyśle w bardzo różnych cenach. My polecamy między innymi:

 

Jakie upominki dla Szkolniaków?

 

GRY PLANSZOWE – teraz, kiedy spędzamy więcej czasu w domu, coraz więcej osób chętnie sięga po planszówki i karcianki. Dlaczego w takim razie nie wykorzystać takiej okazji, aby w przyjemny sposób poćwiczyć język angielski? Poniżej kilka gier, które naszym zdaniem sprawdzą się świetnie dla dzieci w wieku szkolnym:

KSIĄŻECZKI Z ANGIELSKIM ŁAMIGŁÓWKAMI – krzyżówki, wykreślanki, rebusy… idealne na dłuższą podróż samochodem lub na nudę w deszczowe popołudnie. Polecamy między innymi:

 

Co językowego dla Młodzieży?

 

GAMEBOOK Enigmas – jest to książka, w której można samemu wybrać zakończenie historii. Każdy rozdział kończy się tym, że trzeba podjąć jakąś decyzję, która determinuje, który rozdział będziemy czytać w następnej kolejności. Jest to książka przeznaczona do nauki, więc na marginesie znajdują się tłumaczenia trudniejszego słownictwa. Po przeczytaniu książki, można do niej wrócić, żeby zobaczyć jak zakończyłaby się historia, gdybyśmy dokonali innego wyboru po drodze. Polecamy, bo również wypróbowaliśmy taką metodę nauki języków! Propozycja po angielsku na przystępnym poziomie A2-B1: https://cutt.ly/Bg6ueqH

GRA The Investigation – jest to gra karciana, w której gracze mają wspólny cel: rozwikłać detektywistyczną zagadkę. Propozycja, która gwarantuje zaangażowanie graczy i intensywny kontakt z językiem angielskim w bardzo przyjemnej i „nieszkolnej” formie:  https://cutt.ly/vg6urd3

 

 

A dla Dorosłych?

 

ULUBIONA KSIĄŻKA W JĘZYKU OBCYM – bardzo często przeczytanie książki po angielsku wydaje się zbyt trudne. Obawiamy się, że nie rozumiemy i w rezultacie tracimy przyjemność z czytania. Żeby tego uniknąć, można znaleźć książkę, której fabułę już się zna i lubi, dzięki temu tego czego nie zrozumiemy, to sobie dopowiemy, bo przecież doskonale wiemy o czym jest. Nie mamy też presji, że musimy ją przeczytać od deski do deski, dzięki czemu dużo łatwiej zabrać się za czytanie. W internecie można znaleźć wiele książek w najróżniejszych językach, zachęcamy do odwiedzenia tej strony: https://www.libristo.pl/

COŚ NA KAŻDY DZIEŃ – Książka z „Angielski 365 na każdy dzień” jest kluczem do sukcesu w nauce języków gdyż wyrabia w nas systematyczność. Wydawnictwo Preston Publishing przygotowało serię książek z ćwiczeniami na każdy dzień, wystarczy zacząć w dowolny poniedziałek i codziennie wykonać przeznaczone na ten dzień zadanie. Zadania podzielone są na kategorie, np. w poniedziałki zawsze jest to zagadnienie gramatyczne, a we wtorki słownictwo, w niedziele zawsze powtórka. Wykonanie zadań nie zajmuje więcej niż 15 minut, dokładnie wiemy, co przypada na dany dzień, więc nie tracimy czasu na szukanie. Polecamy! Zerknijcie tutaj: https://cutt.ly/Vg6utdv

 

🎄   🎁   🎄

Mamy dla Was jeszcze jedną propozycję – możecie zamówić w Papudze  🎄 ŚWIĄTECZNY VOUCHER 🎄                na zajęcia językowe lub półkolonie. Być może ktoś z Was będzie chciał sprezentować najbliższym fantastyczne ferie, kilka godzin konwersacji, a może kurs przygotowujący do egzaminu. Możliwości jest wiele. Dajcie znać, a my przygotowujemy ten językowy upominek za Was!

 

🎄   🎁   🎄

 

 

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu pod czyjąś choinką znajdzie się językowy prezent. Lektorki Papugi praktykują anglojęzyczne upominki dla swoich najbliższych od lat, w myśl zasady łączenia przyjemnego z pożytecznym. U nas się sprawdza, może u Was również  🙂  Życzymy Wam dużo frajdy w wybieraniu świątecznych prezentów!

 

 

AUTOR: Aleksandra Dmowska-Łakomy