Metoda Papugi

Papuga to nie tylko szkoła językowa. To miejsce rozbudzające w uczniach ciekawość świata i entuzjazm związany z nauką nowych rzeczy, zdobywaniem nowych informacji i podnoszeniem kompetencji. Do Uczniów podchodzimy holistycznie – uwzględniamy ich potrzeby intelektualne, emocjonalne i fizyczne. Uczniowie są naszymi partnerami w procesie edukacyjnym, a kreatywność i inicjatywa czyni ich współtwórcami kursów.

Metoda Papugi to przyjazny mózgowi sposób nauczania języków obcych, wspierany wartościowymi treściami i materiałami dydaktycznymi. Już od 15 lat zapewniamy osiągnięcie wysokiego poziomu umiejętności językowych, wywołując i wzmacniając entuzjazm i otwartość, towarzyszące edukacji.

Jak w Papudze osiągamy zamierzone cele?

 • Rozmawiamy w języku obcym przez cały czas trwania zajęć! 
 • Planujemy lekcje tak, aby to Uczniowie byli aktywną, twórczą i zaangażowaną stroną.
 • Bazujemy na dziecięcej ciekawości świata i naturalnej potrzebie komunikacji.
 • Uczymy multisensorycznie, pobudzając wiele struktur mózgowych, aby ułatwić zapamiętywanie.
 • Wykorzystujemy ciekawe i angażujące materiały, z którymi Uczniowie chcą pracować. 
 • Poszerzamy szkolny zakres materiału – uzupełniamy go, a nie powielamy.
 • Wprowadzamy gramatykę w przyjazny sposób, pokazując użyteczność poznawanych struktur.
 • Łączymy wiedzę z różnych obszarów i pokazujemy, że język służy zdobywaniu informacji.
 • Podążamy za potrzebami i zainteresowaniami Uczniów, indywidualizujemy proces nauczania i wykorzystujemy ich talenty, aby nie było czasu na nudę.
 • Tworzymy bezpieczną i komfortową atmosferę, aby pomóc Uczniom poczuć się swobodnie i przełamać bariery komunikacyjne.
 • Uczymy miękkich umiejętności społecznych m.in. pracy w grupie, wyrażania własnego zdania i skutecznej komunikacji międzykulturowej.

Kursy dla Dzieci Przedszkolnych i Wczesnoszkolnych

Papuga od słowa do słowa

 

Nasz autorski program nauczania opracowany z uwzględnieniem wiedzy, o tym jak uczy się mózg, tworzy zbiór zagadnień tematycznych, zgodnych z zainteresowaniami i doświadczeniami Małych Uczniów. Każde z wprowadzanych na zajęciach zagadnień ma swoją funkcję językową i pozwala  Dzieciom na łatwiejszą i sprawniejszą komunikację w życiu codziennym.

Na każdym etapie językowej przygody Dziecku towarzyszą anglojęzyczni przyjaciele: rozgadana i rozśpiewana Papuga Polly oraz sympatyczne bliźniaki Luke & Lucy, dzięki którym wprowadzamy atmosferę kraju anglojęzycznego i mobilizujemy Uczniów do spontanicznego i swobodnego używania języka. Dzięki papugowej zasadzie 3P (Pomysłowo, Przyjaźnie, Praktycznie) już najmłodsi Uczniowie Papugi sprawnie posługują się setkami słów, dziesiątkami zwrotów i wachlarzem kilkunastu przydatnych struktur. 

Program Papuga od słowa do słowa zapewnia kontynuację nauki od 2 do 7 roku życia, ale daje również możliwość dołączenia na każdym etapie zaawansowania

Zobacz nasze autorskie materiały, z których korzystamy na co dzień:

 

Kursy dla Starszaków i Młodzieży  

Papuga Level Expert

 

Starszaki i młodzież uczestniczą w kursie podręcznikowym, opracowanym przez Papugę we współpracy z National Geographic Learning. Celem kursu jest utrwalenie i poszerzenie dotychczas zdobytej wiedzy leksykalnej i gramatycznej oraz pewna i płynna komunikacja. 

Program opiera się na fascynujących tematach przyrodniczo-naukowych, które stanowią bazę do szlifowania wszystkich czterech kompetencji językowych: słuchania, mówienia, czytania i pisania, a także świadomej nauki struktur gramatycznych.

Kurs Papuga Level Expert to szerokie spektrum wykorzystywanych materiałów: inspirujące ilustracje, wciągające teksty, angażujące projekty, jak również pomoce audiowizualne oraz aplikacja na telefon i tablet, które efektywnie wspomagają coraz swobodniejszą komunikację oraz wykorzystywanie języka obcego, jako narzędzia do zdobywania wiedzy o otaczającym świecie

Lektorzy z pasją, pomysłem i profesjonalnym podejściem

Kadra Papugi to nasza największa duma. Lektorzy z wykształceniem kierunkowym, doświadczeniem międzynarodowym lub potwierdzoną certyfikatami znajomością języka obcego zapewniają wysoki standard świadczonych usług.

Rekrutacja i szkolenie są dla nas niezwykle ważne. Regularnie podnosimy swoje kompetencje w zakresie metodyki nauczania, psychologii rozwojowej oraz komunikacji empatycznej, a dodatkowo pracę lektorów monitoruje i nadzoruje zespół mentorów i metodyków.

Umiejętności to nie wszystko! Zaangażowanie, entuzjazm, świetne podejście do nauczania i chęć samodoskonalenia sprawiają, że Młodsi i Starsi Uczniowie nie mogą doczekać się kolejnych zajęć! Poznaj te niezwykłe osobowości – sprawdź, jak bardzo na efektywność nauczania wpływa dobry kontakt z lektorem!

 

Poznaj nas

Dlaczego warto wybrać Papugę?
Odlotowa kadra

NASZA METODA BAZUJE NA DOŚWIADCZENIU

Metoda nauczania

KOMUNIKACJA TO NASZ PRIORYTET

Dużo gadamy

UCZYMY PRAKTYCZNEGO JĘZYKA 

 

Nauka poprzez zabawę

MAMY ODLOTOWĄ KADRĘ

 

Dzieci nas kochają!

STAWIAMY NA EDUKACJĘ PRZEZ RELACJĘ

Dzieci nas kochają!

PAPUGA TO WYBÓR UCZNIÓW