Niemiecki dla dzieci i młodzieży

Deutsch ist toll! Niemiecki jest naprawdę fajny i potwierdzają to zgodnie wszyscy nasi uczniowie! Nic dziwnego, że język naszych zachodnich sąsiadów zdobywa coraz większą popularność – nasze lektorki dają z siebie wszystko, aby udowodnić, że zła sława niemieckiego jako trudnego języka jest niezasłużona.

Na zajęciach języka niemieckiego w Papudze uczymy się poprzez zabawę – śpiewamy piosenki, gramy w gry i uczymy się używać języka w sytuacjach dnia codziennego. Poznajemy także kulturę oraz smaki niemieckojęzycznych krajów, a nawet wyruszamy na lekcjach w mini podróże do Berlina i Wiednia. Wszystko to okraszone jest cudownym uśmiechem i energią naszych lektorek, które są absolutnie zakochane w języku i kulturze niemieckojęzycznej!

Dlaczego warto wybrać język niemiecki?

• Niemiecki jest językiem ojczystym dla ok. 120 mln Europejczyków. Po niemiecku mówią nie tylko Niemcy, ale także Austriacy, Szwajcarzy, Luksemburczycy, mieszkańcy Lichtensteinu i północnych Włoch. Warto stać się częścią tej wspólnoty!
  • Język niemiecki jest coraz częściej poszukiwany na rynku pracy, warto zacząć jego naukę już od najmłodszych lat.
  • Od Berlina dzieli nas zaledwie 300 km, to znakomite miejsce na rodzinny wypad, a samodzielnie zamówiony w restauracji Apfelstrudel smakuje najlepiej.
  • Niemiecki wcale nie jest trudniejszy od angielskiego! Ma mniej czasów niż angielski czy polski, za to sporo podobieństw do naszego ojczystego języka.
  • Pssst!  A może nawet nie wiesz, że potrafisz już trochę mówić po niemiecku? Gwara poznańska czerpie z języka niemieckiego pełnymi garściami, więc być może nieświadomie, pierwsze koty już dawno przeskoczyły niemieckie płoty?

Jak uczymy?

• stosujemy podejście komunikacyjne, czyli uczymy MÓWIĆ po niemiecku
  • zajęcia odbywają się w małych, dopasowanych grupach i trwają 60 minut
  • każda grupa realizuje program zgodny z jej możliwościami i zainteresowaniami
  • wykorzystujemy gry komunikacyjne i zabawy ruchowe, dobrze znane i lubiane przez naszych uczniów
  • wyzwalamy kreatywność naszych uczniów poprzez scenki sytuacyjne i prace projektowe
  • nasze lektorki są pasjonatkami kultury i języka, nie da się nie poczuć ich pozytywnej energii i zapału!

Przeczytaj o metodzie Papugi

Zobacz jak uczymy