LETNIE PÓŁKOLONIE DLA DZIECI W POZNANIU 2024!

-ODKRYJMY RAZEM ŚWIAT PRZYGÓD!

 

Zapraszamy Wasze dzieci do wspólnego odkrywania światów przygód, nauki i zabawy na najprawdopodobniej najlepszych Letnich Półkoloniach w Poznaniu!

Szukasz najlepszego sposobu na zapewnienie swoim dzieciom niesamowitego, aktywnego lata z mnóstwem okazji do kreatywnego rozwoju? Nasze Letnie Półkolonie w Poznaniu to idealne rozwiązanie!

W Papudze dzieci mogą być takie, jakie są, z ich emocjami, temperamentami i potrzebami. Przywiązujemy ogromną wagę do budowania relacji z dziećmi, towarzyszymy im w rozwoju i świetnie się bawimy.  Nasz zespół zadba o to, aby każde dziecko czuło się akceptowane i rozumiane, tworząc atmosferę pełną radości i przyjaźni.

Zapraszamy dzieci w wieku 3–5 lat i 6–12 lat do niezapomnianej przygody pełnej atrakcji, zabaw i nauki.

NOWA ODSŁONA! NOWE LEPSZE PROGRAMY!

Półkolonie na świeżym powietrzu Poznań

Zobacz szczegóły!

Półkolonie na świeżym powietrzu Poznań

Zobacz szczegóły!

Półkolonie na świeżym powietrzu Poznań

Zobacz szczegóły!

Zobacz szczegóły!

Półkolonie na świeżym powietrzu Poznań

Zobacz szczegóły!

Półkolonie na świeżym powietrzu Poznań

Zobacz szczegóły!

A oto atrakcje jakich jeszcze nie było, które czekają na Wasze dzieci, w zależności od wybranego tematu i turnusu:

 1. Park Dmuchanych Zamków: Dzieciaki będą mogły wyszaleć się na różnorodnych dmuchanych zamkach, skacząc i bawiąc się bez końca (atrakcja dostępna na wszystkich turnusach z wyjątkiem grup wiekowych 3-5 lat przedszkolaki).
 2. Park Trampolin: Podskakując na trampolinach, dzieci rozwiną swoje zdolności motoryczne, równocześnie ciesząc się beztroską zabawą (atrakcja dostępna na turnusach: Keep Moving).
 3. Spotkanie ze strażą pożarną: ugasimy pożar wraz z dzielnymi strażakami. Niech syreny zawyją! (I turnus Keep Moving na Ratajach).
 4. Spotkanie z karetka pogotowia: Zwiedzimy wnętrze karetki pogotowia, ucząc się jednocześnie podstaw pierwszej pomocy. (atrakcje dostępne na turnusach dla grupy wiekowej 3-5 lat przedszkolaki).
 5. Spotkanie z alpakami: Odwiedzą nas alpaki, dostarczając mnóstwo radości i pozytywnej energii (atrakcje dostępne na turnusach dla grupy wiekowej 3-5 lat przedszkolaki).
 6. Zumba i kręgle: Poznamy radość ruchu poprzez taniec, muzykę i śmiech (atrakcje dostępne na turnusach Let’s Dance).
 7. Warsztaty kulinarne: Nauczymy się podstawowych umiejętności kulinarnych, tworząc smaczne i kreatywne potrawy z różnych stron świata (atrakcje dostępne na turnusach Taste It).
 8. Gra w quidditcha: Przeniesiemy się do świata magii, grając w niemagiczną wersję popularnej gry z serii “Harry Potter” i spróbujemy swoich sił w lataniu na miotle! (atrakcja dostępne na turnusach Keep Moving).
 9. Pyszna pizza i film w kinie: Czas na relaks! Po tygodniu pełnym zabaw zapewniamy smaczną pizzę i seans filmowy dla dzieci (atrakcje dostępne na wszystkich turnusach z wyjątkiem grup wiekowych 3-5 lat przedszkolaki).
 10. Wycieczka na Lody: Wraz z nami dzieciaki będą miały możliwość wycieczki na pyszne lody, doskonały sposób na zakończenie dnia pełnego przygód (atrakcje dostępne na wszystkich turnusach z wyjątkiem grup wiekowych 3-5 lat przedszkolaki).

Dodatkowo podczas naszych półkolonii intensywnie bawimy się na świeżym powietrzu, gramy na przykład w bule, kręgle fińskie, spin ladder, kubb, organizujemy baloniadę, a wszystkim tym aktywnościom towarzyszy nauka języka angielskiego. Opiekę na każdym turnusie sprawuje dwóch wykwalifikowanych animatorów, z których jeden rozmawia z dziećmi w języku angielskim co umożliwia dzieciom oswojenie się z językiem i zanurzenie w nim, dzięki czemu mogą zyskać większą pewność w używaniu go w przyszłości.

Nasz zespół to zaufani animatorzy, którzy dbają o relacje z dziećmi i o to, by każde dziecko czuło się u nas jak najlepiej.

Dodatkowe informacje:

Jesteśmy dostępni w 4 lokalizacjach, z których każda dostosowana jest do potrzeb dzieciaków. Zapewniamy wygodę i bezpieczeństwo, a także przestrzeń do zabawy i relaksu w pobliskich zielonych parkach i lasach. 

(Piątkowo, ul. Łużycka 22;  Podolany, ul. Strzeszyńska 270; Rataje, os. Armii Krajowej 131A sala Danimatoring; Grunwald, ul. Promyk 4 SP91)

Zapewniamy opiekę w Godzinach: od 7:30 do 17:00 (wyjątkiem jest Grunwald – tu zapraszamy od 8:00 do 16:00)

Zapewniamy pyszny obiad i podwieczorek.

 Zapraszamy do rezerwacji i zapisów!

Zobacz jak bawiliśmy się w ubiegłych latach!

Nie możemy zaplanować pogody, dynamiki grupy lub niektórych sytuacji losowych, dlatego nasz program w sytuacjach nieprzewidzianych może być zmieniony, jeśli będzie taka konieczność. Bezpieczeństwo i dobro dzieciaków są dla nas na pierwszym miejscu.

Grafik tegorocznych turnusów tematycznych: 

Dlaczego z nami warto?

Dzieciaki:

 • dotlenione i wybiegane – zapewniamy ruch na świeżym powietrzu, ciekawe zajęcia, gry terenowe, wspólne wyjścia i wycieczki;
 • zdobywają nowe umiejętności warsztatowe, sportowe – prowadzimy angażujące warsztaty, eksperyment;
 • zdrowo odżywione – dbamy o zbilansowane posiłki, owoce i woda jako zdrowe przekąski;
 • zdobywają nowe umiejętności społeczne – nawiązują nowe przyjaźnie, wspólne projekty i gry zespołowe;
 • nowe umiejętności językowe – osłuchają się z angielskim, pokazujemy dzieciakom ile da im znajomość języka, zachęcamy i rozmawiamy w j. angielskim, jeśli dzieciaki uczą się krótko lub wcale to się nie martwcie, dopasowujemy się do potrzeb indywidualnych;

Rodzice:

 • zawsze bezpieczne dzieciaki – półkolonie zgłoszone są do Kuratorium Oświaty i Powiatowej Inspekcji Sanitarnej, posiadamy ubezpieczenie NW;
 • doświadczeni animatorzy to zaopiekowanie dzieciaki – półkolonie prowadzą lektorzy i animatorzy Papugi, którzy na co dzień zajmują się edukacją dzieci, są to ludzie, których znamy i którym ufamy; stawiamy na relacje, współpracujemy, szanujemy się wzajemnie;
 • atrakcyjny wypoczynek dla dzieciaków – program zajęciowo-animacyjny stworzony jest dla dzieci i z dziećmi, bierzemy pod uwagę dynamikę oraz możliwości grupy, mamy wspólne wyjścia i wycieczki;
 • duże doświadczenie w organizacji – już od ponad 10 lat organizujemy półkolonie letnie i zimowe;

Lokalizacje:

 • Rataje, NOWY ADRES: ul. Armii Krajowej 131A sala Danimatoring
 • Piątkowo, ul. Łużycka 22
 • Podolany, ul. Strzeszyńska 270
 • Grunwald, ul. Promyk 4, SP 91

Półkolonie dla dzieci w lokalizacjach:

PÓŁKOLONIE 

POZNAŃ – PODOLANY

ul. Strzeszyńska 270

 

Półkolonie na świeżym powietrzu Poznań

PÓŁKOLONIE

POZNAŃ – PIĄTKOWO

ul. Łużycka 22

 

Półkolonie na świeżym powietrzu Poznań

PÓŁKOLONIE

POZNAŃ –  RATAJE

sala Danimatoring, os. Armii Krajowej 131A

 

Półkolonie na świeżym powietrzu Poznań

PÓŁKOLONIE

POZNAŃ – GRUNWALD

SP 91, ul. Promyk 4

 

polkolonie poznan

Nauka języków obcych: 

 • Półkolonie w Papudze to kontakt z językiem obcym.
 • Staramy się, aby angielski rozbrzmiewał w Papudze przez cały dzień: w czasie zajęć w świetlicy, posiłków, wyjść na dwór, warsztatów kulinarnych i plastycznych. 
 • Zajęcia w podgrupach wiekowych są dostosowywane do poziomu dotychczasowego kontaktu dzieci z językiem.
 • Wykorzystujemy gry i zabawy językowe, odgrywamy scenki, nagrywamy filmiki, rymujemy i rapujemy, bo nauka w wakacje zupełnie nie przypomina szkoły! Półkolonie Poznań 2024 lato to świetnie wykorzystany czas.
 • Wszystkie zajęcia językowe są naturalnie wplecione w plan dnia i powiązane z tematyką turnusu.

Doświadczona i oddana kadra to podstawa! 

 • Półkolonie prowadzą lektorzy i animatorzy Papugi, którzy na co dzień zajmują się edukacją dzieci. Są to ludzie, których znamy i którym ufamy. 
 • Znaczną część naszej kadry stanowią harcerze, w tym drużynowi i przyboczni drużyn zuchowych, harcerskich i starszoharcerskich, którzy mają doświadczenie w pracy z grupą, głowy pełne pomysłów i niekończące się pokłady energii. 
 • Nasza kadra to ludzie, którzy tworzą program zajęciowo-animacyjny dla dzieci i z dziećmi, wsłuchując się w indywidualne potrzeby uczestników i biorą pod uwagę dynamikę oraz możliwości grupy. Jak Poznań półkolonie 2024 to w doborowym towarzystwie.
 • Gwarantujemy dobrą opiekę – stawiamy na relacje, współpracujemy, szanujemy się wzajemnie.
Półkolonie letnie z językiem angielskim Poznań
półkolonie letnie poznań 2020

Każdego dnia w ramach WAKACYJNEJ AKADEMII odbywają się 4 bloki zajęciowe: language, workshop, activity oraz project. Półkolonie Poznań lato 2023 to:

 • Language to zajęcia językowe o tematyce przygodowo-podróżniczej, podczas których zgłębiamy tajniki komunikacji w języku angielskim, przygotowując się do wyjazdów zagranicznych i rozmów z obcokrajowcami. 
 • Workshop to czas tematycznych warsztatów plastycznych, kulinarnych, teatralnych i muzycznych, dzięki którym każdego dnia dzieciaki wychodzą z własnoręcznie zrobioną pamiątką. 
 • Activity to przestrzeń do pracy w grupie na miejscu i w terenie. Lista jest długa, między innymi: gry terenowe, scavenger hunt, mecze i zawody sportowe, gry i zabawy ruchowe, konkursy talentów i wiele wiele innych ciekawych i angażujących aktywności. 
 • Project to okazja do kreatywnej współpracy. Projektujemy własne gry, robimy makiety, wymyślamy i konstruujemy, rozwiązujemy zagadki i zadania, opracowujemy strategie, szukamy rozwiązań, współpracujemy i wspieramy się, bo w grupie siła! 

Półkolonie Poznań – tak bawiliśmy się w latach ubiegłych:

półkolonie poznań 2020
półkolonie poznań 2020
Półkolonie w Poznaniu lato 2020
Półkolonie w Poznaniu lato 2020
Półkolonie w Poznaniu lato 2020
Półkolonie w Poznaniu lato 2020
Półkolonie w Poznaniu lato 2020
Półkolonie w Poznaniu lato 2020
Półkolonie w Poznaniu lato 2020
Półkolonie w Poznaniu lato 2020
Półkolonie w Poznaniu lato 2020
Półkolonie w Poznaniu lato 2020
Półkolonie w Poznaniu lato 2020
Półkolonie w Poznaniu lato 2020
Półkolonie w Poznaniu lato 2020
Półkolonie w Poznaniu lato 2020
Półkolonie w Poznaniu lato 2020
Półkolonie w Poznaniu lato 2020
półkolonie poznań 2020
Półkolonie w Poznaniu lato 2020