Warsztaty dla Dzieci

 

ART & FUN to cykl comiesięcznych warsztatów dla Maluchów i Przedszkolaków, które łączą wielozmysłową zabawę sztuką z językiem angielskim. 

Takie połączenie to nie tylko doskonałe pole do rozbudzania kreatywności, odkrywania pasji i poznawania otaczającego nas świata, ale także nieocenione wsparcie dla rozwijającego się w początkowych latach życia mózgu.

Zajęcia ART&FUN to także miejsce, w którym ekspresja i swoboda twórcza są wspaniałym pretekstem do nauki języka angielskiego

 

WARTO WIEDZIEĆ, ŻE: 

  • każde spotkanie inspirowane jest znanym dziełem sztuki, które traktujemy jako punkt wyjściowy do kreatywnej zabawy;

  • stałym elementem warsztatów są aktywności muzyczno-ruchowe oraz projekt plastyczny, dostosowany do możliwości małych uczestników;

  • wszystkie zajęcia odbywają się w kameralnej grupie rówieśniczej (do 10 osób), która daje możliwość nabywania kompetencji społecznych, rozwijania empatii, wspierania umiejętności współpracy i kooperacji oraz rywalizacji zgodnie z zasadami fair play.

Co będziemy robić? 

 

LUTY 

Inspiracja: Claude Monet, Sunrise

Zabawy polisensoryczne z kolorami i wodą w różnych stanach skupienia. Inspiracją do działania będzie wędrowanie wody, łączenie i przenikanie się kolorów. Eksperymentowanie i badanie właściwości wody to doskonała okazja do poznawania angielskich nazw kolorów i określeń związanych z temperaturą.

MARZEC 

Inspiracja: Vincent van Gogh, Sunflowers

Zabawy z masami plastycznymi o różnych fakturach będą nie tylko okazją do stymulacji czucia powierzchniowego, ale też do nauki liczenia i przeliczania w języku angielskim. W zabawie będziemy uczyć się współpracować i kooperować, by jak najlepiej realizować wszystkie zadania, których ograniczeniem będzie jedynie wyobraźnia.

KWIECIEŃ

Inspiracja: Jackson Pollock No.5

W centrum zainteresowania stanie mała motoryka, sprawność naszych paluszków i wyobraźnia przestrzenna. Będziemy stymulować lewą półkulę w zabawach z kamykami, a w ich trakcie poznamy określenia w j.angielskim związane z prędkością oraz długością.

 

 

 

MAJ 

Inspiracja: Georges Seurat, A Sunday Afternoon on the Island of La Grande Jatte

Będziemy ćwiczyć spostrzegawczość i koordynację wzrokowo-ruchową. W swoich działaniach będziemy musieli wykazywać się coraz większą precyzją, a w zabawach plastycznych towarzyszyć nam będzie dużo narzędzi pisarskich o różnej wielkości, co pozwoli na rozwijanie umiejętności prawidłowego chwytu. Podczas zabaw tropiących poznamy angielskie określenia związane z wielkością.

CZERWIEC

Inspiracja: Piet Mondrian, Composition with Red Blue and Yellow

Czerwcowe zajęcia to doskonała okazja do poznawania nazw kształtów w języku angielskim. Zainspirowani geometrycznymi obrazami Pieta Modriana stworzymy własne arcydzieła wykorzystując taśmę malarską i farby na wielkich formatach. Nasza duża motoryka i ekspresja nie będą znały żadnych ograniczeń poza własną wyobraźnią, której to granice postaramy się przesunąć.

Warsztaty prowadzi Marlena Zdunek 

 

Lektor języka angielskiego, pedagog specjalny, nauczyciel wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej, specjalizujący  się we wczesnym wspomaganiem rozwoju dziecka. Od lat pracuje z dziećmi wykorzystując wszystkie dostępne formy ekspresji oraz stosując różnorodne metody. W wolnym czasie zajmuje się scrapbookingiem, quillingiem i haftowaniem. Uważa, że żadna forma pracy nie jest zbyt trudna dla dzieci, jeśli jest im odpowiednio podana, a wolność w tworzeniu i eksperymentowaniu w sztuce jest jedną z najciekawszych cech, którą można zaobserwować u dzieci. Jeśli tylko damy dzieciom przyzwolenie, by nie ograniczały swojej wyobraźni, to możemy zauważyć prawdziwą magię 🙂

 

Ocean korzyści: 

  • rozwój społeczny Dziecka poprzez zabawy grupowe i interakcje z rówieśnikami
  • osłuchiwanie się z językiem angielskim, w którym animujemy zabawy
  • kształtowanie przeżyć i upodobań estetycznych poprzez kontakt ze sztuką
  • rozwój wyobraźni dzięki aktywnościom senso-plastycznym
  • wspomaganie integracji sensorycznej Dziecka
 
Dlaczego warto wybrać Papugę?
Odlotowa kadra

Odlotowa kadra
Lektorki Papugi to głowy pełne pomysłów, doświadczenie i pasja w pracy z dziećmi.

Metoda nauczania

Metoda nauczania
Autorski program nauczania – efekt ponad 12 lat pracy z dziećmi.

Dużo gadamy

Dużo gadamy
Na zajęciach rozmawiamy przez cały czas po angielsku.

Nauka poprzez zabawę

Nauka poprzez zabawę
Dzieci uczą się poprzez zabawę, nie zdając sobie sprawy jak dużo pracy wykonują.

Dzieci nas kochają!

Dzieci nas kochają!
To pewnie dzięki temu, że czują się bezpiecznie w naszym towarzystwie.

Odlotowa kadra

Metoda nauczania

Dużo gadamy

Nauka poprzez zabawę

Dzieci nas kochają!