THE REAL AMERICAN CAMP vol. 2: Exploring the States

Obóz dla młodzieży 10-15 lat – 7-18 lipca 2019

Tegoroczna edycja campu zabierze nas w niesamowitą podróż po najciekawszych zakątkach Stanów Zjednoczonych. To jedyna taka okazja, aby poczuć klimat USA bez wyjeżdżania z Polski. Jak to zrobimy?

• wylądujemy w Nowym Jorku i poczujemy klimat miasta, które nigdy nie śpi
  • sprawdzimy, czy na Alasce rzeczywiście można spotkać niedźwiedzie polarne na ulicach
  • zatańczymy hula podczas wizyty na Hawajach
  • sprawdzimy, czy Teksas smakuje tak pikantnie jak mówią
  • stworzymy własny amerykański film i sprawdzimy, czy spełnimy w ten sposób nasz American Dream.

Mamy mocny plan

Na każdy dzień zaplanowaliśmy cztery unikalne bloki tematyczne:

• ENGLISH (zajęcia rozwijające nasze kompetencje językowe)
  • WORKSHOP (warsztaty w języku angielskim – plastyczne, teatralne, filmowe, kulinarne…)
  • ACTIVITY (ruch na świeżym powietrzu w języku angielskim – animacje, taniec, klasyczne gry i zabawy rekreacyjne, elementy kultury)
  • SPORT (znane i nieznane sporty wodne i drużynowe).

Łącznie to ponad 4,5 h zajęć językowych dziennie. A przecież to jeszcze nie koniec, bo do pogaduch po angielsku wykorzystujemy każdą możliwą chwilę!

A co poza tym?

• Gry terenowe
  • Prezentacja talentów podczas America’s got talent
  • Kolejna edycja CampMasterChef i własnoręczne przyrządzanie amerykańskich specjałów
  • Amerykańskie ognisko i dyskoteka z gwiazdami USA
  • Szaleństwo zabaw w gronie nowych przyjaciół – poznacie amerykańskie gry i zabawy towarzyskie
  • Wycieczki do Biskupina i Gniezna
  • Hollywoodzkie hity w kinie pod gwiazdami
  • Sportowe wyzwania: wyprawy rowerowe i kajakowe, koszykówka, siatkówka, football amerykański, rowery wodne, badminton i inne.

Jak uczymy języka?

• Na tegoroczny camp przygotowaliśmy zupełnie NOWY autorski program koncentrujący się na rozwoju kompetencji językowym w kontekście kultury Stanów Zjednoczonych
  • Uczymy mówić – mówiąc, na campie mówimy po angielsku kiedy tylko się da!
  • Uczymy się podczas zajęć ruchowych i praktycznych – wiemy jak wykorzystywać język w realnych sytuacjach dnia codziennego
  • W grupach dopasowanych do siebie wiekiem i poziomem językowym
  • Na wartościowych, przygotowanych przez nas materiałach, dopasowanych do możliwości i zainteresowań kursantów.

Przeczytaj więcej o metodzie Papugi, obejrzyj FILM.

Gdzie będziemy mieszkać?

Znaleźliśmy dla was wspaniały ośrodek wypoczynkowy nad jeziorem Ostrowieckim w miejscowości Chomiąża Książa. Ośrodek położony jest na olbrzymiej działce z bezpośrednim dostępem do jeziora i prywatną plażą dla obozowiczów. Nasi uczestnicy będą mieszkać w 4-5-osobowych pokojach typu studio z własną łazienką.

Dowiedz się więcej o ośrodku: www.zatokazablockich.pl

Ocean korzyści

• Wzrost kompetencji językowych uczestników, ponad 50 h bezpośredniego kontaktu z językiem
  • Nauka poprzez działanie – warsztaty, projekty, gry, sport
  • Nieszablonowy program językowy przygotowany specjalnie na Camp
  • Zajęcia prowadzone przez lektorów Papugi
  • Codzienne zajęcia sportowe na świeżym powietrzu
  • Czas bez komputerów i komórek, wśród przyjaciół i przyjaznych dorosłych
  • 3 pełnowartościowe posiłki z lokalnej kuchni
  • Bilety wstępów do wszystkich odwiedzanych obiektów
  • Transfer Poznań-Chomiąża Księża-Poznań
  • Wszystkie świadczenia zawarte w cenie – BRAK UKRYTYCH KOSZTÓW
  • Pamiątki uczestnictwa na koniec obozu.

Najważniejsze informacje

Camp dla młodzieży: Exploring the States

Termin: 7-18 lipca 2019 – 12 dni
Cena dla uczestników ubiegłych edycji: 2100 zł
Cena regularna: 2200 zł
Wiek: 10-15 lat

Miejsce: ośrodek wypoczynkowy Zatoka Zabłockich w Chomiąży Księżej
nad jeziorem Ostrowieckim – max. 2 godziny od Poznania

Organizator:
Biuro Turystyki Aktywnej STRADA

• w sekretariatach Szkoły Językowej PAPUGA
  • pod numerem telefonu: 533 606 989

Opinie Rodziców

Dziękujemy za zorganizowanie wspaniałego wypoczynku dla naszego dziecka. Julka jest bardzo zadowolona, dużo się nauczyła, zawarła wspaniałe znajomości i ciągle nam opowiada, co przeżyła i jakie przygody ją spotkały. Dziękujemy za opiekę, zaangażowanie i naukę nie tylko języka angielskiego, ale także – jakże istotnych w tym nastoletnim życiu – kulturalnych zachowań rówieśniczych.
Małgorzata i Radosław, rodzice Julki, 12 lat

Dzieci zachwycone obozem, miejscem i kadrą 🙂
Ewa, mama Zuzanny, 13 lat, i Tymona, 10 lat

Dziękuję za kolejną porcję zdjęć i w imieniu mojej córki za super zabawę. Zosi bardzo się podobało, tylko jak stwierdziła tęsknota była najgorsza (ale myślę, że to było powiedziane bardziej po to, żeby się przypodobać rodzicom). Wczoraj opowieściom nie było końca, a z nich wywnioskowałam, że jednak integrowała się z innymi dziećmi, a nie była cały czas sfokusowana tylko na koleżance, z którą przyjechała. O to w końcu w tym wszystkim chodzi, żeby poznawać nowych ludzi.
mama Zosi P., 11 lat

My również bardzo dziękujemy za cierpliwość i opiekę. Kajtek mega zadowolony mówi, że za rok się pisze na wyjazd.
mama Kajtka, lat 12

Bardzo dziękujemy za opiekę nad Bartkiem i zorganizowanie wspaniałych wakacji. Wrócił bardzo zadowolony. Z całą pewnością wybierze się z Państwem na obóz za rok. Już się umawiał z kolegami i koleżankami 😉 Będę wdzięczna za maila lub smsa za rok, z ofertą.
Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia!
Małgorzata, mama Bartka

Weronika zachwycona, pyta się gdzie będzie camp w przyszłym roku:)
mama Weroniki, lat 11, drugi raz na campie