Kurs dla dzieci 10-11 lat

Starszaki i młodzież uczestniczą w kursie podręcznikowym, opracowanym przez Papugę we współpracy z National Geographic Learning.

Celem kursu jest konsolidacja dotychczas zdobytej wiedzy językowej i jej poszerzenie, nauka efektywnej komunikacji w języku obcym, ale także wykorzystanie języka jako narzędzia do zdobywania wiedzy o otaczającym świecie. Kurs jest interdyscyplinarny – łączy treści z różnych dziedzin, co daje możliwość rozwoju językowego i pogłębienia świadomości kulturowej, ale także poszerzenia wiedzy z wielu obszarów / przedmiotów.

Dlaczego starszaki tak lubią zajęcia w Papudze?

• Dzieci biorą udział w zajęciach bazujących na ich zainteresowaniach i umiejętnościach.
  • Traktujemy język jako narzędzie komunikacji z drugim człowiekiem, ale także jako sposób zdobywania wiedzy o otaczającym nas świecie.
  • Równocześnie doskonalimy wszystkie cztery sprawności językowe: czytanie, pisanie, mówienie i słuchanie.
  • Oswajamy z gramatyką i wprowadzamy jej zagadnienia w nieszablonowy sposób.
  • Tworzymy kursy we współpracy z National Geographic Learning, korzystając z podręczników pełnych autentycznych materiałów: inspirujących filmików i fotografii, wciągających tekstów oraz angażujących prac projektowych.
  • Materiały wizualne National Geographic Learning wzbudzają ciekawość, budują motywację do nauki, zachęcają do odkrywania i eksplorowania, a także pozwalają lepiej zrozumieć otaczającą nas rzeczywistość.
  • Kursy budowane w oparciu o publikacje National Geographic Learning wspierają również szereg umiejętności pozajęzykowych, a kluczowych we współczesnym świecie m.in. umiejętność krytycznego myślenia, selekcjonowania informacji, współpracy w grupie, skutecznej komunikacji międzykulturowej oraz publicznego prezentowania swoich opinii i poglądów.

Jak uczymy?

• Pomysłowo, dynamicznie i przede wszystkim z pasją.
  • Poprzez gry edukacyjne i zabawy ruchowe, muzyczne i plastyczne.
  • Uruchamiamy zmysły: dotyk, węch a nawet smak (warsztaty kulinarne).
  • Uczymy wykonując prace manualne – nauka poprzez działanie.
  • Wykorzystujemy zainteresowania dzieci, gramy w gry planszowe i strategiczne.
  • Korzystamy z materiałów interaktywnych.
  • Bawimy się w teatr, rozbudzamy wyobraźnię
  • Wiedza przychodzi naturalnie i bezstresowo!
  • Nasz cel to aktywne i swobodne porozumiewanie się w języku angielskim.

Przeczytaj o metodzie Papugi

Zobacz jak uczymy

• wieloletnie doświadczenie i specjalizację w nauce dzieci języka angielskiego.
  • wykwalifikowaną kadrę, dla której praca z dziećmi jest pasją.
  • bezpłatne materiały do nauki.
  • ewaluację postępów na koniec każdego z semestrów.
  • zajęcia pokazowe dla rodziców, w trakcie których rodzice mogą ocenić postępy dziecka.
  • bezpłatna biblioteka i multimedia dla uczniów.
  • Koncentrację na rozwijaniu umiejętności mówienia i rozumienia ze słuchu.

Nasze motto

Nie zmuszać dzieci do mówienia jeśli nie są na to jeszcze gotowe. Rozbudzić zamiłowanie do nauki języka angielskiego oraz innych języków obcych!

Informacje organizacyjne

• 60-minutowe zajęcia 1 lub 2 razy w tygodniu
  • nauka w max. 6-osobowych grupach
  • diagnoza językowa na życzenie rodzica