Wakacje na lądach i morzach z Wikingami i j. angielskim

Zapraszamy Dzieci na niezapomnianą podróż do przeszłości. Wspólnie z Wikingami wyruszymy na wyprawę w poszukiwaniu przygód na nieznanych lądach. W przystępny sposób opowiemy historię tych wielkich odkrywców, obalając powszechne mity i dzieląc się z naszymi podróżnikami ciekawostkami dotyczącymi ich codzienności i morskich wypraw. Odkryjemy tajemnice magicznego świata z nordyckich opowieści. A to wszystko w formie warsztatów, projektów, gier i zabaw, z dużą dawką języka angielskiego.

Co czeka Dzieci w trakcie półkolonii Wikingowie na szlaku?

• wypłyniemy na północ na pokładzie drakkara, aby przeżyć niezapomniane przygody na lądzie i morzu;
  • dowiemy się co to fiordy, umbo, a nasze imiona zapiszemy starodawnymi runami;
  • sprawdzimy czy smoki istniały tylko w legendach;
  • odkryjemy tajemnice wioski Wikingów, sprawdzimy co trzymali w domach, a co pod ziemią i dlaczego zawsze słuchali mamy;
  • spróbujemy zgadnąć po co Wikingom warkocze i jak wyglądało życie bez bieżącej wody;
  • poznamy północną modę, własnoręcznie wykonamy ozdoby wojowników i biżuterię wojowniczek;
  • skompletujemy ekwipunek wojownika i poznamy techniki walki;
  • wyczytamy w nordyckich sagach dlaczego potężny Odyn miał tylko jedno oko;
  • poznamy historię Thora i Lokiego, odkryjemy dlaczego nie ma już na świecie lodowych olbrzymów;
  • sprawdzimy jak bóg burzy stracił swój młot i pomożemy mu go odzyskać;
  • skonstruujemy własny statek Wikingów ze smoczą rzeźbą na dziobie;
  • zwiedzimy szepczący las, ognistą wyspę i inne magiczne miejsca, bo Wikingowie to wielcy odkrywcy.

Ależ to będzie wyprawa!

A jeżeli szukacie atrakcji na więcej niż jeden tydzień wakacji to koniecznie sprawdźcie gdzie jeszcze wybierzemy się tego lata. Tegoroczna oferta Papugi to m.in.: półkolonie sportowe, półkolonie artystyczne, półkolonie naukowe, półkolonie przygodowo-podróżnicze.  Półkolonie letnie 2021 Poznań z Papugą to świetny wybór! A zapisać możecie się TUTAJ!