Półkolonie 2021 – magia w nauce, nauka w magii

Wiosna zagląda do nas nieśmiało, ale lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim – letnie półkolonie językowe w Papudze! W tym roku przygotowaliśmy dla Was naprawdę odlotowe propozycje. Na czas wakacji nasze lokalizacje na Ratajach, Piątkowie i Podolanach przejdą istne metamorfozy – zamienimy je między innymi w wielkie laboratorium, w którym dzieciaki będą mogły poczuć się jak prawdziwi naukowcy i magicy. Chcemy rozbudzić ich dziecięcą ciekawość świata, a przy tym oczywiście świetnie się bawić – łączenie przyjemnego z pożytecznym to przecież nasza specjalność.

Co czeka Dzieci w trakcie półkolonii Magiczne Laboratorium?

Na dzieci czekają przeróżne doświadczenia i eksperymenty naukowe, a także cała paleta sztuczek magicznych i trików iluzjonistycznych. Program naszego przygodowo-naukowego turnusu inspirowany jest znanym i lubianym Harrym Potterem. Fascynujące przygody tego czarodzieja zainspirują nas do poszukiwań magii w nauce oraz nauki w magii. W planach mamy codzienne zajęcia praktyczne, w trakcie których z pewnością coś wybuchnie, zmieni swój kształt i kolor, a może nawet wyleci lub wypełznie z kapelusza ;). Nie zabraknie również warsztatów plastycznych i kulinarnych, gier terenowych, aktywności outdoorowych, relaksu na łonie natury oraz wielu okazji do zabawy i interakcji z rówieśnikami, wszak zarówno Harry jak i Papuga są bardzo towarzyscy. Nie zapomnimy oczywiście o języku angielskim, bo w końcu z Harrym jakoś się musimy dogadać.

A oto kilka punktów programu. Pamiętajcie, że to tylko fragment listy półkolonijnych atrakcji!

• zamienimy się w szalonych naukowców i poeksperymentujemy w nadzwyczajnym laboratorium wyobraźni
  • wyruszymy w podróż do Hogwartu – najlepszej szkoły magii i czarodziejstwa
  • dowiemy się czy roślina Mandragory naprawdę wydaje niesamowite dźwięki
  • sprawdzimy czy Peleryna Niewidka to tylko świetna technika kamuflażu
  • odkryjemy sekrety sztuczek magicznych i pokazów iluzjonistów
  • zaprojektujemy własną kolekcję czarodziejskich akcesoriów i gadżetów
  • dowiemy się jakie magiczne i tajemnicze stworzenia skrywa planeta Ziemia
  • rozegramy mecz w Quidditcha

Więcej na temat turnusu Magiczne Laboratorium przeczytacie TU.

A jeżeli szukacie atrakcji na więcej niż jeden tydzień wakacji to koniecznie sprawdźcie gdzie jeszcze wybierzemy się tego lata. W tegorocznej ofercie Papugi m.in.: półkolonie sportowe, półkolonie artystyczne, półkolonie naukowe, półkolonie przygodowo-podróżnicze.  Półkolonie letnie 2021 Poznań z Papugą to świetny wybór! A zapisać możecie się TUTAJ!