Półkolonie letnie w Papudze

Wiosna zagląda do nas nieśmiało, ale lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim, letnie półkolonie językowe! W tym roku przygotowaliśmy dla Was naprawdę odlotową propozycję! Na czas wakacji zamieniamy bowiem naszą willę i otaczający ją ogród w wielkie laboratorium, w którym dzieciaki będą mogły poczuć się jak prawdziwi mali naukowcy! Chcemy rozbudzić ich dziecięcą ciekawość świata, a przy tym oczywiście świetnie się bawić – łączenie przyjemnego z pożytecznym to przecież nasza specjalność!

Co czeka na dzieci w trakcie półkoloni?

Na dzieci czekają przeróżne eksperymenty chemiczne i fizyczne, m.in. spróbujemy odnaleźć tęczę ukrytą w kapuście, zamknąć jajko w butelce, a także zamienić mleko w kamień. Brzmi niewiarygodnie? Dla chcącego nic trudnego! Zgłębimy również tajemnice, jakie skrywa świat – od dna oceanu, aż po księżyc i gwiazdy. Dowiemy się, dlaczego wulkan wybucha i sami doprowadzimy do jego erupcji oraz jak działają łodzie podwodne. Wszystkie eksperymenty są całkowicie bezpieczne i odbywać się będą pod opieką dwóch doświadczonych lektorek, z których jedna mówić będzie wyłącznie w języku angielskim.

Przed słońcem schowamy się w cieniu leśnych drzew Żurawińca, gdzie podczas zabaw i zajęć sportowych sprawdzimy zasady dynamiki Newtona, a dla ochłody zatańczymy w ogromnych bańkach mydlanych w naszym papugowym ogrodzie. W przerwie między doświadczeniami na każdego młodego naukowca, będzie czekać samodzielnie przygotowane przez niego kosmiczne ciasto oraz cała masa gier, zabaw i materiałów plastycznych.

Informacyjna mapa

Nasza naukowa zabawa będzie trwała od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 – 17.00. Zapewniamy codzienny kontakt z językiem angielskim i hiszpańskim, zabawy na świeżym powietrzu w rezerwacie Żurawiniec, który znajduje się tuż przy naszej szkole, a przede wszystkim niezapomnianą przygodę! Dzieci mają zapewnione również drugie śniadanie, obiad i podwieczorek oraz napoje bez ograniczeń. Wszystkie materiały potrzebne do naszego laboratorium – plastyczne i dydaktyczne będą na miejscu. Na pamiątkę naszej wspólnej przygody, każdy młody naukowiec otrzyma na koniec dyplom i upominek!

Chcemy wzbudzić w dzieciach chęć odkrywania świata, szukania nowych rozwiązań i pokazać, że nie ma rzeczy niemożliwych! Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieciaki – kto wie? być może zapoczątkujemy drogę przyszłych profesorów lub odkrywców?